Idzie wiosna. Szybki internet w ogrodzie? TP-Link ma pomysł

Deco X50-Outdoor

Chcesz mieć szybki internet również w ogrodzie – do pracy lub zabawy? To rozważ rozbudowę domowej sieci WiFi o dodatkowy zewnętrzny router – taki jak Deco X50-Outdoor.

Dzisiaj, by mieć szybki bezprzewodowy internet w piętrowym domu lub dużym mieszkaniu, nie instalujemy już pojedynczego routera i rozszerzamy go o dodatkowe wzmacniacze sygnału, tylko sięgamy po systemy mesh. 

Te składają się z kilku klocków – w wypadku przeciętnego domu zwykle z dwóch lub trzech. Każdy z nich to router. One łączą się ze sobą i tworzą jedną sieć, dając użytkownikowi wrażenie, jakby łączył się cały czas z jednym urządzeniem dostępowym. 

Urządzenia sieci mesh, korzystają z szeregu zaawansowanych technologii, wspieranych w najnowszych rozwiązaniach algorytmami sztucznej inteligencji, które dbają o to, by jakość sygnału WiFi w każdym zakamarku naszego domu była jak najlepsza. Mają mocne anteny, płynnie i niezauważalnie dla nas wybierają router, z którym łączy się nasza komórka lub smartfon, czasem korzystając z dodatkowego przesyłania sygnału internetu przez domową sieć elektryczną itd.

Sprawdzonym producentem zaawansowanych – do mieszkań, domów i dla potrzeb firm – sieci mesh jest od dawna już TP-Link. Firma ma pełną i bogatą ofertę produktów pozwalającą szybko i łatwo zbudować sieć mesh. Teraz dołącza do nich  Deco X50-Outdoor – router, który może zapewnić szybki internet w naszym ogrodzie, na tarasie lub np. zewnętrznym garażu lub warsztacie.

Szybki internet w ogrodzie – po pierwsze wytrzymała obudowa

Nowe urządzenie może być częścią dowolnych systemów mesh Deco TP-Link. Uzupełniamy nim istniejącą już sieć.

Deco X50-Outdoor oferuje bardzo dużą prędkość transmisji do 2402 Mb/s w paśmie 5GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4GHz. Wspiera oczywiście najnowszy standard WiFi 6.

Solidna i wytrzymała obudowa z klasą szczelności IP65, zapewnia Deco X50-Outdoor ochronę przed surowymi warunkami zewnętrznymi. Dzięki temu urządzenie jest odporne na wnikanie kurzu, wilgoć i inne czynniki, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań na zewnątrz budynków. Ale możemy je też zainstalować w chłodnej piwnicy lub nieogrzewanym garażu.

– Dzięki płynnej funkcji roamingu, użytkownicy mogą swobodnie poruszać się po domu lub ogrodzie, nie tracąc sygnału WiFi. Dzięki technologiom OFDMA i MU-MIMO, użytkownicy mogą cieszyć się czterokrotnie wyższą wydajnością oraz możliwością obsługi większej liczby urządzeń jednocześnie – informuje TP-Link w komunikacie prasowym.

Deco X50-Outdoor zapewnia ponadto także kompleksową ochronę, dzięki szyfrowaniu WPA3 oraz funkcjom bezpieczeństwa oferowanym przez TP-Link HomeShield. Rodzice docenią możliwość personalizacji funkcji kontroli rodzicielskiej, w tym tworzenie oddzielnych profili dla każdego domownika i ustawianie limitów czasowych.

Konfiguracja systemu Deco X50-Outdoor jest łatwa dzięki dedykowanej aplikacji, umożliwiającej szybkie i wygodne zarządzanie całą siecią mesh. 

Cena? 540 zł. Tanio nie jest, ale z drugiej strony dzięki temu możemy mieći szybki internet na hamaku w ogrodzie lub w naszym przydomowym warsztacie. 

Foto: TP-Link.

Podziel się artykułem