Toyota Yaris króluje w mieście. Konkurenci daleko z tyłu

Toyota Yaris

Toyota Yaris już po raz czwarty z rzędu stała się liderem globalnej sprzedaży w segmencie aut miejskich. Ponadto wyniki sprzedaży jej konkurentów są zdecydowanie niższe.

Toyota Yaris, potem długo, długo nic i Volkswagen Polo oraz Renault Clio – tak w największym skrócie wygląda podium listy najlepiej sprzedających się samochodów miejskich na świecie w ubiegłych roku przygotowanej przez serwis analityczny Focus2Move.

Japoński pojazd jest na szczycie tego zestawienia po raz czwarty. Ale to nie wszystko. Sprzedaż  Toyoty Yaris na świecie w 2023 roku była aż o 35 proc. wyższa niż sprzedaż drugiego z listy Volkswagena Polo.

Dokładnie to 484 456 kierowców zdecydowało się w ubiegłym roku wsiąść do nowej Toyoty Yaris. W tym samym czasie sprzedano 356 607 Volkswagenów Polo i 275 095 Renault Clio.

– Przewaga technologiczna, jaką wykazała się Toyota, wprowadzając na rynek Yarisa ostatniej generacji, z najlepszym w swojej klasie małym silnikiem hybrydowym, została ponownie potwierdzona w światowym rankingu małych samochodów – napisali analitycy portalu Focus2Move.

Toyota Yaris – sprzedaż w Polsce

W Polsce Toyota Yaris też ma wielu wielbicieli. Tu także jest najczęściej wybieranym samochodem segmentu B oraz trzecim najpopularniejszym autem osobowym. Za ponad połowę sprzedaży tego modelu w naszym kraju odpowiadają wersje hybrydowe.

Jest wysoce prawdopodobne, że i w tym roku sprzedaż Toyoty Yaris będzie biła rekordy. Po face liftingu nowy Yaris po raz pierwszy jest oferowany z dwoma napędami hybrydowymi do wyboru. Do znanego już układu 1.5 Hybrid 116 KM, dołączyła konstrukcja o mocy 130 KM z przekładnią hybrydową piątej generacji, mocniejszym silnikiem elektrycznym i udoskonaloną jednostką sterującą mocą (PCU). 

W nowym Yarisie debiutują też między innymi cyfrowe zegary o przekątnej 12,3 cala, najnowsza odsłona systemu multimedialnego Toyota Smart Connect z większym, 10,5-calowym ekranem dotykowym i nawigacją w chmurze oraz inteligentny asystent głosowy.

BYD Seagull – chiński sukces na miejscu szóstym

W zestawieniu Focus2Move najlepiej sprzedających się samochodów miejskich w ubiegłym roku mocno intryguje jeszcze miejsce 6. 

Należy do BYD Seagull, jedynego w bestsellerowej dziesiątce pojazdu wyłącznie z napędem elektrycznym. To hit sprzedażowy w Chinach – w ubiegłym roku kupiło go aż 239 270 kierowców.

W tym roku BYD Seagull wchodzi na zagraniczne rynki.  Możliwe więc, że i tutaj zanotujemy kolejny rekord.

Foto: Toyota.

Podziel się artykułem