Nowe słuchawki Sennheiser grają nawet 50 godzin na jednym naładowaniu

słuchawki Accentum Plus_Wireless

ACCENTUM Plus Wireless to nowy model bezprzewodowych słuchawek Sennheisera, firmy będącej jedną z ikon na rynku audio. Wyróżnia je wysoka jakość dźwięku i długi czas pracy na baterii. Trochę zniechęca cena.

Udoskonalone bezprzewodowe słuchawki wokółuszne ACCENTUM Plus Wireless weszły właśnie na polski rynek.  Nowy model z rodziny ACCENTUM zapewnia między innymi jeszcze lepsze brzmienie i większe możliwości jego personalizacji, ma system aktywnej redukcji szumów ANC i na jednym naładowaniu może działać aż 50 godzin.

Sennheiser twierdzi, że nowe słuchawki ACCENTUM Plus Wireless są prostym wyborem dla konsumentów, dla których w słuchawkach bezprzewodowych liczy się jakość dźwięku. Precyzyjnie wykonana konstrukcja akustyczna słuchawek zapewnia bogate i energiczne brzmienie, dzięki dynamicznym przetwornikom o średnicy 37 mm. Dodatkowo przetworniki ustawione pod kątem tworzą szerszą scenę dźwiękową, zapewniając bardziej wciągające wrażenia słuchowe. 

Słuchawki ACCENTUM Plus Wireless obsługują standard Bluetooth 5.2 i pozwalają na podłączenie do kilku urządzeń. Obsługują kodek aptX Adaptive, który oferuje jakość zbliżoną do słuchawek przewodowych. Mogą też korzystać z popularnych kodeków AAC i SBC, idealnych do nadrabiania zaległości w serialach lub odkrywania nowych wydań albumów na praktycznie każdym urządzeniu audio obsługującym technologię Bluetooth.

Dzięki specjalnemu testowi dostępnemu w ramach funkcji Sound Personalization, będącej efektem współpracy Sennheisera i Instytutu Fraunhofera, dopasowanie dźwięku do słuchu i preferencji muzycznych jest tutaj proste. Wbudowany 5-pasmowy korektor umożliwia odtwarzanie muzyki na własnych zasadach. Można też skorzystać z fabrycznych presetów.

ACCENTUM Plus Wireless – duża bateria i przydatne kable

Oprócz działania do 50 godzin na jednym ładowaniu, słuchawki ACCENTUM Plus można szybko podładować i zapewnić do 5 godzin słuchania w zaledwie 10 minut.

Dołączony kabel ładujący USB-C może również przekształcić słuchawki bezprzewodowe w zestaw przewodowy. jeśli nie można skorzystać z połączenia Bluetooth, wystarczy podłączyć kabel USB-C do kompatybilnego urządzenia, aby używać ACCENTUM Plus jako interfejsu audio do odbioru treści i komunikacji głosowej. Ponadto do zestawu został dołączony dodatkowy kabel audio ze złączem jack 3,5 mm. 

Nowe słuchawki można też wykorzystywać do odbierania połączeń głosowych. Mają dwa wbudowane mikrofony i dedykowany tryb automatycznej redukcji szumu wiatru. Regulowany pogłos z zaawansowanym przetwarzaniem sygnału sprawia, że rozmowy są naturalne i nie męczą, jednocześnie minimalizując zakłócenia w tle.

ACCENTUM Plus Wireless – łatwa obsługa

Słuchawki są łatwe w obsłudze.  Wystarczy dotknąć panel sterowania, aby rozpocząć odtwarzanie lub je wstrzymać. Przesuwamy palec w górę lub w dół, aby regulować głośność lub w lewo albo prawo, aby zmienić utwór lub odebrać i zakończyć połączenie. 

Przydaje się też funkcja Smart Pause, która automatycznie wstrzymuje dźwięk po zdjęciu słuchawek. Dedykowany przycisk umożliwia proste parowanie.

Do dyspozycji mamy też bezpłatną aplikację Sennheiser Smart Control, która pozwala między innymi na zarządzanie połączeniami i funkcjami Bluetooth oraz eksperymentowanie ze wspomnianym 5-pasmowym korektorem dźwięku. 

ACCENTUM Plus Wireless – cena

​ACCENTUM Plus Wireless będą dostępne w kolorze czarnym i białym. Sprzedaż czarnej wersji rozpoczęła się 20 lutego, natomiast biała wersja będzie dostępna w drugiem kwartale tego roku.

Katalogowa cena obu wersji kolorystycznych wynosi 999 zł.

Foto: Sennheiser.

Podziel się artykułem