Jak uniknąć konkretnego samolotu? Nowa funkcja w wyszukiwarce Kayak

boeing 737 max

Po wypadku w samolocie linii Alaska Airlines w trakcie którego w trakcie lotu wypadły drzwi, wyszukiwarka biletów lotniczych Kayak rozbudowała funkcję wyszukiwania. Teraz można łatwo uniknąć lotu konkretnym modelem samolotu.

Podróżowanie na długich trasach lotniczych dużym, nowoczesnym samolotem jak np. Airbus A380 może być dla wielu interesujące i dlatego też Kayak, jedna z największych wyszukiwarek biletów i połączeń lotniczych, już w marcu 2019 roku wprowadziła na swojej stronę usługę filtrowania samolotów. Do niedawna nie była ona jednak często używana.

Wszystko zmieniło się z początkiem tego roku po tym, jak w samolocie Boeing 737 Max 9 linii Alaska Airlines zaraz po starcie odpadły drzwi. Liczba osób korzystających z funkcji filtrowania samolotów wzrosła 15-krotnie.

Kayak przesunął filtr dotyczący samolotów w górę strony, aby był bardziej widoczny dla podróżnych szukających lotu, dodał także możliwość filtrowania według modeli samolotów 737 Max 8 i Max 9 – wcześniej maszyny serii Max ukrywały się pod jednym zapytaniem.

Wszystko to pokazuje, że zaczynamy żyć w dziwnych czasach – planując podróż samolotem, zaczynamy wybierać nie tylko połączenie, jego termin, ale również rośnie znaczenie optymalnego wyboru linii lotniczych a nawet konkretnego samolotu, którym będzie realizowany lot.

Foto: Boeing.

Podziel się artykułem