Internet z kosmosu. ACO Solutions – pierwszy w Polsce autoryzowany dostawca usług Peplink i Starlink

aco solution starlink

Firma ACO Solutions została pierwszym w Polsce operatorem telekomunikacyjnym, który uzyskał status Autoryzowanego Dostawcy usług Peplink i Starlink, (Authorized Peplink and Starlink Solution Provider). 

W praktyce to wyróżnienie oznacza, że polscy klienci będą mogli kupować usługi transmisji danych oparte o sieć satelitarną Starlink uzupełnione o transmisję sieci 5G.

– Jest to usługa skierowana do tych firm, które nie mają dostępu do łącz światłowodowych, poszukują łączy zapasowych lub potrzebują szerokopasmowej łączności mobilnej na swoje samochody, autobusy, pociągi, czy inne pojazdy lub na również na statki i jachty pływające po całym świecie – tłumaczy Jarosław Nowicki, CEO ACO Solutions i dodaje, że nowe rozwiązanie głównie adresowane jest do sektora usług Enterprise, a więc między innymi takich branż jak handel detaliczny, energetyka czy usługi bankowe.

ACO Solutions od ponad 10 lat dostarcza do biznesu i instytucji państwowych, bezprzewodowe, profesjonalne i niezawodne łącza bezprzewodowe oparte o technologie 4G i 5G, a dzięki uzyskaniu statusu Authorized Peplink and Starlink Solution Provider będzie mogło rozbudować je o to co najlepsze w technologii łącz satelitarnych LEO (Low Earth Orbit – satelity na niskiej orbicie): niskie opóźnienia, wysoką przepustowość i wzmocnienie bezpieczeństwa transmisji poprzez rozproszenie ruchu pomiędzy różnymi technologiami. 

Dzięki zaangażowaniu w rozwój obecności produktów Peplink w Polsce oraz zrealizowane projekty, jako pierwsza firma w Polsce ACO Solutions w 2023 roku uzyskało status Platinum Partner firmy Peplink.

Internet z kosmosu. Wysoka jakość, dodatkowe usługi

– Klienci ACO Solutions zyskają możliwość dostępu do Internetu czy sieci służbowej w dowolnej lokalizacji dzięki połączeniom cechujących się niezrywalnością, wysoką przepustowością  i niskimi opóźnieniami. Kluczowym elementem oferty jest opatentowany przez Peplink protokół VPN umożliwiający sumowanie przepustowości kilku łącz jednocześnie, płynne przełączanie ruchu między łączami oraz wysoki poziom szyfrowania – mówi Jarosław Nowicki.

Jarosław Nowicki, CEO ACO Solutions

Dodatkowo w ramach nowej usługi ACO Solutions zapewnia swoim klientom szybkie wsparcie serwisowe i wymianę sprzętu w przypadku awarii oraz wiele innych ważnych udogodnień takich jak stałą, publiczna adresację IP, czy zdalne zarządzania terminalami Starlink.

O Peplink Inc:

Peplink jest producentem urządzeń sieciowych i oprogramowania, które zapewniają niezawodną łączność. Oferując rozwiązania dla użytkowników działających w najbardziej wymagających środowiskach sieciowych, Peplink pomaga dziesiątkom tysięcy klientów zwiększyć niezawodność Internetu, podnieść przepustowość i obniżyć koszty łącz. Znana ze swojej oferty SD-WAN firma Peplink zapewnia pełną linię sprzętu sieciowego, oprogramowania i usług opartych na opatentowanych technologiach, aby zaspokoić potrzeby firm, od małych sklepów po duże przedsiębiorstwa.

O Starlink od SpaceX:

Starlink zapewnia szybki Internet o niskim opóźnieniu użytkownikom na całym świecie. Jako największa i najbardziej zaawansowana konstelacja satelitów na świecie korzystająca z niskiej orbity okołoziemskiej, Starlink zapewnia szerokopasmowy Internet umożliwiający przesyłanie strumieniowe, gry online, rozmowy wideo i nie tylko. Starlink został zaprojektowany i obsługiwany przez SpaceX. Jako wiodący na świecie dostawca usług startowych, SpaceX wykorzystuje swoje głębokie doświadczenie zarówno w zakresie operacji na statkach kosmicznych, jak i na orbicie, aby wdrożyć najbardziej zaawansowany na świecie system szerokopasmowego Internetu.

Podziel się artykułem