Jakie kamery do Cybertrucka? Koreańskie dylematy z Polską w tle

cybertruck

Spółka LG Innotek będzie wyłącznym dostawcą modułów kamer do Cybuertrucka Tesli. Firma chce też podpisać umowę na ich dostawę do samochodów amerykańskiego koncernu wytwarzanych w Europie. Ale to wymaga inwestycji w Polsce.

Tesla bedzie produkować Cybertrucka wyłącznie w USA – takie przynajmniej ma teraz zamierzenia. Wyjątkowy samochód ma w tym roku powstać w liczbie 125 tys. sztuk, a od przyszłego roku ta liczba ma wzrosnąć do 250 tys. sztuk rocznie.

Zdaniem portalu The Elac, koreański producent części elektronicznych LG Innotek ma kontrakt z Teslą na dostawę modułów kamer do Cybertrucków. Do fabryki amerykańskiego koncernu w Austin w Teksasie przyjadą z jego fabryki w Meksyku.

Koreańczycy chcą też podpisać z Amerykanami umowę na dostawę modułów kamer do samochodów Tesla produkowanych w Berlinie. Tu jednak są dwa problemy.

Po pierwsze, o ten kontrakt rywalizuje też Samsung. Po drugie, firma Elona Muska preferuje dostawców, którzy mają zakłady produkujące kamery w pobliżu.

Takich nie ma ani Samsung, ani LG Innotek, ale – jak spekuluje The Elac – druga z tych firm mogłaby przeprowadzić modernizację własnej istniejącej już fabryki w Polsce.

Foto: Tesla.

Podziel się artykułem