LG CineBeam Qube – projektor, który pachnie starym kinem

CineBeam Qube

Dwa dni przed Sylwestrem LG pochwalił się światu nowym domowym projektorem 4K. LG CineBeam Qube z pewnością wygląda efektownie. Zmieści się też w prawie każdym salonie.

Koreańska firma napisała w komunikacie prasowym, że jej nowy projektor sprawdzi się również jako stylowy dodatek do wnętrz, a jego przyciągająca wzrok minimalistyczna estetyka doda pomieszczeniu odrobinę nowoczesnego wyrafinowania. Nie ma w tym przesady.

LG CineBeam Qube jest naprawdę efektowny i kształtem przywołuje klimat starych sal kinowych, choć w porównaniu do projektorów z tamtych czasów jest malutki.

Wymiary urządzenia to zaledwie 80 x 135 x 135 mm. Waga – niecałe 1,5 kh. Zatem, to naprawdę maleństwo, które jednak sporo potrafi.

LG CineBeam Qube może wyświetlać obrazy w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160) o przekątnej od 50 do 120 cali. Wyposażony w laserowe źródło światła RGB i najnowocześniejsze technologie udoskonalania obrazu firmy LG, nowy model „zapewnia wyjątkowo wyraźny i ostry obraz o współczynniku kontrastu 450 000:1 i 154 proc. pokryciu gamy kolorów DCI-P3.”

Projektor wyposażono ponadto w funkcję automatycznej regulacji ekranu z samodzielnym ustawianiem ostrości. LG CineBeam Qube pracuje na bazie systemu LG webOS 6.0 – ten zapewnia intuicyjną kontrolę i łatwy dostęp do różnorodnych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Disney+, Prime Video i YouTube.

Jak duże współczesne telewizory, projektor może też wyświetlać nam na ścianie zamiast wvbranych przez nas filmów uspokajające cyfrowe animacje.

LG nie podaje jeszcze daty premiery projektora. Nie znamy też daty jego premiery.

Foto: LG.

Podziel się artykułem