Nowa lampa IKEA Symfonisk z głośnikiem ma długie nóżki

IKEA Symfoniks nogi

W nowym roku IKEA chce rozszerzyć ofertę swoich lamp z budowanymi głośnikami. W sklepach pojawi się lampa podłogowa zbudowana na bazie znanego już modelu Symfonisk.

Za niecałe 800 zł IKEA sprzedaje już od dość dawna oryginalną pękatą lampę IKEA Symfonisk – opracowaną wspólnie z firmą Sonos. Ma wbudowany głośnik i idealnie nadaje się na biurko lub jeszcze lepiej szafkę koło łóżka. Teraz ta lampa pojawi się w wersji na całkiem sporym trójnogu. 

To rozwiązanie, choć nie wydaje się przełomowym wynalazkiem ma wiele zalet. Trójnóg ułatwia postawienie lampy w wielu miejscach domu poza sypialnią – przede wszystkim w salonie.

Pozwala również na bardziej naturalne zbudowanie sceny stereo z dwoma lampo-głośnikami lub też daje możliwość łatwiejszej budowy rozwiązań z dźwiękiem dookólnym. 

IKEA Symfonisk

Problemem może być jednak cena. Zwykły IKEA Symfonisk kosztuje niecałe 800 zł. Wersja na trójnogu na pewno będzie droższa. Jej polskiej ceny jeszcze nie znamy, ale wiadomo, że w Stanach ma kosztować 260 dolarów. Sporo, biorąc pod uwagę, że tam za standardowego IKEA Symfonisk trzeba dać 180 dolarów.

Foto: IKEA.

Czytaj więcej: Ikea Vappeby – nowa lampa z głośnikiem do ogrodu lub na balkon.
Czytaj więcej: IKEA ma super pomysł. Gadżet zamieni każde biurko w ładowarkę.

Podziel się artykułem