Ikea Vappeby – nowa lampa z głośnikiem do ogrodu lub na balkon

IKEA Vappeby

Idzie wiosna, a więc i może garden party. IKEA ma więc dla nas lampę z głośnikiem Bluetooth i przyciskiem ułatwiającym korzystanie ze Spotify.

– Muzyka w ogrodzie czy na balkonie? Ustaw lampę z głośnikiem Vappeby na zewnątrz i wypełnij relaksujące chwile ulubionymi piosenkami. Funkcja Spotify Tap playback™ sprawia, że muzyka jest na wyciągnięcie ręki! – tak IKEA reklamuje swoją nową lampę Vappeby i w zasadzie w tym opisie jest wszystko co najważniejsze.

Nowa lampa z wyglądu przypomina ogrodową latarnię. Ponoć jest w dwóch wersjach kolorystycznych – takiej trochę morskiej i jasno szarej – ale na razie w sklepie internetowym IKEI jest tylko pierwsza z nich.

Lampka spełnia normę IP65, więc drobne opady i ogrodowy kurz nie powinny jej zaszkodzić. Przy czym oczywiście jak chcemy, możemy z niej korzystać również w domu.

Szwedzi nie informują, jaka jest moc ledowego oświetlenia w lampie oraz wbudowanego głośnika. Biorąc jednak pod uwagę wygląd i cenę Vappeby – 279 zł – nie powinniśmy oczekiwać, że w nocy w naszym ogrodzie stanie się jasno jak w dzień, a muzyka z lampy obudzi wszystkich w promieniu klilometra. Nie – lampa najwyżej lekko rozświetli mrok, a muzyczka będzie z niej przyjmie się sączyć, tworząc tło do nocnych rozmów Polaków…

Vappeby oferuje do 12 godzin odtwarzania muzyki z serwisów streamingowych. Zasilana jest z wmontowanego na stałe akumulatora, którego ładujemy przez kabel USB-C. Co ważne, to we wspomnianej cenie 279 zł nie ma zasilacza do lampki.

Vappeby ma przycisk Spotify Tap. Po jego naciśnięciu rozpocznie się odtwarzanie muzyki od momentu, w którym je wcześnie przerwaliśmy. Kolejne naciśnięcie uruchamia natomiast odtwarzanie utworów z rekomendacji powstałej na podstawie historii ostatnio odtwarzanej muzyki.

Foto: IKEA.

Czytaj więcej: Sonos Roam SL – nowy bezprzewodowy głośnik. Fajny, ale drogi.
Czytaj więcej: Nie tylko Apple chce mieć swój samochód. Sony również.

Podziel się artykułem