Apple pokaże nam nowe komputery już 18 października

apple event 19

Apple zaprasza na prezentację nowego sprzętu z początkiem przyszłego tygodnia. Prawdopodobnie zobaczymy tym razem nowe komputery z serii MacBook, Mac mini i trzecią generację słuchawek AirPods.

W zaproszeniu Apple’a na prezentację nie ma ani słowa o tym, co na niej się dokładnie pojawi. Wydaje się jednak, że coś nam sugeruje grafika z zaproszenia – to ilustracja ogromnej prędkości. Możliwe więc, że w poniedziałek zobaczymy nowe MacBooki i Mac mini z nowym wydajnym procesorem M1X będącym rozwinięciem zaprezentowanego w ubiegłym roku przełomowego M1.

Nowa kość – jak się spekuluje – będzie miała 10 podstawowych rdzeni obliczeniowych, a nie osiem jak w M1 i w zależności od wersji 16 lub 32 rdzenie graficzne w porównaniu do siedmiu lub ośmiu w komputerach z M1. Zapowiada się więc potężny wzrost wydajności.

Nowe MacBooki Pro mają mieć ponoć wersje z ekranami o przekątnych 14 i 16 cali. Ma też w nich znowu pojawić się uwielbiany przez fanów Apple’ a potem usunięty przez firmę magnetyczny port ładowania MagSafe oraz gniazdo HDMI i czytnik kart SD.

Na prezentacji być może zaprezentowany będzie też Mac mini w wersji z potężnym procesorem M1X. Ma mieć więcej portów od modeli z procesorem M1 – będzie więc adresowany do wymagających użytkowników.

Czy te spekulacje się sprawdzą, przekonamy się już za kilka dni.

Foto: Apple.

Czytaj więcej: iPhony wkrótce nie będą miały żadnych portów. Wymusi to Komisja Europejska.
Czytaj więcej: Dlaczego iPhone 13 nie jest i nie musi być bardzo innowacyjny.

Podziel się artykułem