Acer ConceptD 9 – kolejny pomysłowy notebook dla twórców

ConceptD 9

Wydajny notebook z oryginalnym zawiasem i dotykowym ekranem wzbogaconym o rysik – tak wygląda najnowszy pomysł tajwańskiego producenta komputerów.

Obrotowe zawiasy Ezel Aero Hinge pozwalają w ConceptD 9 prostym ruchem ustawić optymalnie ekran albo klasycznej pracy z klawiaturą i myszą, albo do pracy z dołączonym do komputera rysikiem. Ten ostatni, dodajmy, to bardzo precyzyjny Wacom EMR rozpoznający 4096 poziomów czułości nacisku.

Sam ekran, co ważne w wypadku twórców, dla których przygotowano ten sprzęt, jest duży – ma przekątną 17,3 cala, pracuje w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli i pokrywa 100 proc gamy kolorów Adobe RGB z bardzo wysokim współczynnikiem dokładności ich odwzorowania.

Jednak komputer to nie tylko ekran. Twórcy nie powinni się też obawiać, że zabraknie im mocy w ConceptD 9. Notebook napędza procesor Intel Core i9 do urządzeń mobilnych ostatniej generacji, który współpracuje 32 GB bardzo szybkiej pamięci DDR4 i dwoma dyski SSD po 512 GB. Karta graficzna jest potężna – to GeForce RTX 2080.

W takim układzie, jak twierdzi Acer użytkownicy ConceptD0 mogą np. edytować pliki wideo w trybie natywnym i formacie RAW o rozdzielczości 8K bez gubienia klatek oraz konieczności wstępnego buforowania.

Foto: Acer.

Czytaj więcej: Samsung wciąż rozdaje karty. Pokazał Galaxy A80 – telefon ze średniej półki, jakiego nie ma konkurencja.
Czytaj więcej: Lampa, która gra. Półka, która śpiewa. IKEA i Sonos mają dla nas dwa nowe głośniki Symfonisk.

Podziel się artykułem