Remote Access. Nowa funkcja w telewizorach Samsunga. Mocniej wykorzystamy je do pracy i zabawy

Remote Access Samsung

Łatwy dostęp z telewizora w salonie do dokumentów lub gier na pececie stojącym na biurku w pokoju obok albo do filmów z dysku podłączonego do routera Wi-Fi. To tylko najprostsze przykłady tego, co wkrótce będą potrafiły telewizory Samsunga.

Nowa funkcja Remote Access ma pojawić się w nowym sprzęcie już w 2019 roku. Ma ona pozwolić w łatwy sposób korzystać za pomocą telewizora Samsunga z zasobów i funkcji komputerów, tabletów, smartfonów i internetu.

Dzięki niej połączenie stacjonarnego i mobilnego sprzętu komputerowego do telewizora będzie łatwe i co tutaj bardzo ważne bezprzewodowe. Z komputerami telewizor będzie łączył się albo poprzez sieć Wi-Fi, albo nawet wykorzystaniem protokołów IP, co powoli np. połączyć się z pecetem stającym na biurku w naszej pracy.

Remote Acces ułatwić ma też dostęp do różnych usług oferowanych w chmurach, w tym tych dla wielu najważniejszych, związanych z udostępnianiem filmów.

Nowa funkcja pozwoli np. na żeglowanie po internecie na ekranie telewizora za pomocą przeglądarki, która działa na naszym pececie. Będziemy też mogli edytować na telewizora zapisane na nim dokumenty lub zdjęcia. Proces ten będzie możliwy dodatkowo dzięki podłączeniu myszy i klawiatury do telewizora – też bezprzewodowo.

W sumie Remote Access to poważne rozwinięcie testowanych już od dawna rozwiązań. Przypomnijmy, że Samsung był firmą, która wprowadziła na rynek pojęcie „Smart TV”.

Koreańczycy twierdzą, że połączenia w ramach Remote Access będę bezpieczne – odpowiednio szyfrowane. Wykorzystana tu zostanie sprawdzona już technologia Knox, którą Koreańczycy stosują od 2015 roku.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Xiaomi Mi Play. Nowy telefon w świetnej cenie. To może być kolejny hit Chińczyków.
Czytaj więcej: Czytnik linii papilarnych w nowym Hyundaiu Santa Fe. Wystarczy odcisk palca, by otworzyć drzwi i uruchomić silnik.

Podziel się artykułem