Futurystyczny Samsung QLED 8K już w sklepach. Nawet w rozbiciu na 20 nieoprocentowanych rat jego zakup to wyzwanie

Samsung QLED Q900R ceny

Rozpoczęła się sprzedaż w Polsce najbardziej zaawansowanego technologicznie telewizora Samsunga. Model QLED Q900R dostępny jest już w dwóch z trzech rozmiarów ekranu. Największy pojawi się w sklepach pod koniec roku.

To prawdziwy pokaz możliwości technologicznych i produkcyjnych koreańskiego producenta. Przede wszystkim w QLED Q900R mamy ekran wysokiej jasności (3000 lub 4000 nitów w zależności od rozmiaru) o rozdzielczości 7680 x 4320 – wyświetla 33 miliony pikseli. To 4 razy więcej niż w telewizorach 4K i aż 16 razy więcej niż w Full HD.

Do tego wiele technologii poprawiających jakość wyświetlanego obrazu. W tym jedną z najważniejszych jest skalowanie treści w rozdzielczościach niższych niż 8 K w górę. Dzięki temu praktycznie każdy materiał wideo będzie można zobaczyć w dużo wyższej jakości.

Za ten proces odpowiada specjalny procesor Quantum 8K korzystający z algorytmów sztucznej inteligencji. Procesor znacząco polepsza także jakość dźwięku, dopasowując go do wyświetlanej treści.

Możliwy koniec produkcji passata w Niemczech. Teraz zajmą się tym Czesi

Do tego urocze drobne dodatki w rodzaju np. trybu Ambient, który pozwala wyświetlić na ekranie telewizora, gdy z niego nie korzystamy, motyw ściany, do której został przymocowany. Może też wyświetlać dodatkowe treści w rodzaju zegara, aktualnej prognozy pogody lub nasze ulubione zdjęcia z wakacji. Jest też One Invisible Connection, czyli jeden praktycznie niewidoczny przewód optyczny, który odpowiada za dostarczenie do telewizora zarówno zasilania, jak i danych AV.

No i dotarliśmy do kluczowej informacji – cena. Tu już nie jest fajnie. Za model o przekątnej 65 cali trzeba zapłacić 19 999 zł, za odbiornik 75-calowy 29 999 zł, a za największy 85-calowy Samsung QLED 8K Q900R aż 59 999 zł. Przy czym ten ostatni telewizor pojawi się na półkach sklepowych później – za kilka tygodni.

Samsung w oficjalnym sklepie proponuje kupno tych telewizorów w 20 ratach 0%. Doskonały pomysł. Ale niestety, to i tak nie zmienia faktu, że pierwszy telewizor 8K Samsunga kosztuje naprawdę dużo.

Czytaj więcej: Wiosną ruszy pierwsza podwodna restauracja w Europie. Są jeszcze wolne miejsca przy stolikach na kwiecień.
Czytaj więcej: Nokia 106 – klasyczny telefon komórkowy. Nawet 21 dni pracy na jednym naładowaniu.

Podziel się artykułem