Nissan Leaf Nismo – „usportowiony” elektryczny kompakt. Prawie jak w świecie spalinowym Ford Focus RS

Nissan Leaf Nismo

Pod koniec lipca zadebiutuje – na początek w Japonii – Nissan Leaf Nismo – sportowo-rekreacyjna wersja najlepiej sprzedającego się elektryka na świecie.

„Usportowione” kompakty mocno wyróżniają się wyglądem od swoich standardowych „braci”. I nie inaczej jest w wypadku Nissan Leaf Nismo. Tuning optyczny tutaj rządzi.

Zderzaki są tu więc wyraźnie większe, bardziej masywne niż w standardowym Leafie. Pojawiły się też boczne sportowe progi, dach i lusterka pomalowano na czarno – do tego wszędzie dodano efektowne czerwone wykończenia.

Nissan Leaf Nismo

Nissan zadbał też o wykończenie podwozia – specjalne przykrycia zmniejszają opór powietrza i jeszcze poprawiają wygląd. Co widać również z tyłu, gdzie w centralnym miejscu umieszczono pod zderzakiem lampę przeciwmgielną. Auto postawiono równie na sporych 18-calowych aluminiowych felgach z oponami o zwiększonej przyczepności.

W środku też od razu widać, że mamy do czynienie z wersją sportowo-rekreacyjną. Podkreślają to czerwone wykończenie nawiewów, przycisków, kierownicy i foteli.

Nissan Leaf Nismo

Chociaż tuning optyczny w modelu Nissan Leaf Nismo znaczy najwięcej, to jednak nie jest wszystkim.

Silnik jest tu ten sam co w standardowej wersji – ma 150 km i rozpędza samochód w niecałe 7 sekund do setki. Ale pojawił się dodatkowy tryb sportowy – po jego aktywacji Leaf bardziej precyzyjne reaguje na polecenia kierowcy. Dotyczy to zarówno przyspieszania i hamowania, jak i ruchów kierownicą.

Inaczej też zestrojono zawieszenie – do potrzeb bardziej agresywnej jazdy.

Nie wiemy, ile samochód będzie kosztował. Ale tanio nie będzie. Ceny standardowego Leafa zaczynają się w Polsce od 153 tys. zł. Pełna dodatków wersja Tekna to 172 tys. zł. Nismo, jeżeli pojawi się w Polsce, może kosztować ciut więcej. Czyli będzie droższy od najtańszego spalinowgo Focusa RS – tutaj ceny zaczynają się od 158 tys. zł. No i co teraz wybrać? 🙂

Foto: Nissan.

Czytaj więcej: IMX586 – tak nazywa się nowy wynalazek Sony dzięki któremu zdjęcia ze smarftonów będą dużo lepsze.
Czytaj więcej: Porsche ma nowy pomysł na Teslę. Kupuje udziały w firmie, która stworzyła najszybszy samochód elektryczny na świecie.

Podziel się artykułem