Wiedźmin Geralt z Rivii będzie miał skwer w centrum Łodzi. Wkrótce mają to przegłosować łódzcy radni

Wiedźmin CD Projekt

Bohater książek Andrzeja Sapkowskiego i gier CD Projekt, doskonale znany milionom czytelników i graczy z całego świata, doczeka się skweru swojego imienia w centrum Łodzi – donosi Express Ilustrowany.

Skwer ma być oryginalnym prezentem dla Andrzeja Sapkowskiego, łodzianina z okazji jego 70-tych urodzin. – To postać dla Łodzi ważna – mówi Expressowi Ilustrowanemu Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi.

– Andrzej Sapkowski 10 lat temu otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Jest najczęściej wydawanym polskim pisarzem po Lemie. Postać wiedźmina, którą stworzył jest już ikoną popkultury. Doczekał się wielu wydań powieści, serialu, filmu i trzech gier komputerowych Możemy być dumni, że jest łodzianinem, który tu się urodził i tu mieszka – tłumaczy.

Skwer Wiedźmina będzie wyodrębnioną częścią placu Komuny Paryskiej znajdującego się w centrum miasta. Stosowna uchwała, która nadaje mu nowe imię jest już przygotowana. Radni mają ją przyjąć na sesji 4 lipca. A w sierpniu, w obecności Andrzeja Sapkowskiego, zostanie odsłonięta tabliczka z nazwą skweru.

Cyberpunk 2077 podbija świat i polską giełdę. Zwiastun bije rekordy na YouTube. Amazon rozpoczął przedsprzedaż

– Liczymy, że będzie to miejsce spotkań, miłośników polskiego fantasy, że gdy ktoś spojrzy na tabliczkę, to wywoła to jego uśmiech – powiedział łódzkiemu dziennikowi Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi.

Gazeta informuje też, że miasto nie planuje pomnika Wiedźmina na placu. Ale rozważany jest pomysł, by w mieście pojawiła się również ulice czarodziejki Yennefer i innych kobiecych postaci ze świata Geralta z Rivii.

PS: Tak na marginesie, to z okazji premiery nowego zwiastuna gry Cyberpunk 2077, wszystkie gry z serii Wiedźmin dostępne są w specjalnej, ograniczonej czasowo promocji. Np. Wiedźmina 3: Dziki Gon Edycja Gry Roku, która jest połączeniem podstawowej wersji gry i wszystkich dotychczas wydanych dodatków, kupimy w wersji na PC na Steamie, do 5 lipca, za 59,99 zł zamiast za 149,99 zł. Więc jak ktoś jeszcze nie ma 🙂

Czytaj więcej: Nadciąga BlackBerry Key2. W Polsce to nie będzie tani smartfon.
Czytaj więcej: W Facebooku też będziemy płacić za ciekawe teksty? Firma testuje zamknięte grupy – wejdziesz do nich, gdy zapłacisz.

Podziel się artykułem