Do tego okna podłączysz myszkę i klawiaturę. Drutex zaskakuje

Jeden z największych producentów okien, drzwi i rolet w Europie, ma nowy bardzo oryginalny produkt. Okno, na którym widzimy nie tylko krople deszczu ale również np. zdjęcia i filmy. Wykorzystać je można do pracy, rozrywki lub sterowania domowymi systemami.

SmartWindow od kaszubskiego producenta okien to projekt niemal jak z filmów science-fiction. Zwykle to nietypowe okno jest przezroczyste – podziwiamy widoki za oknem. Jedno dotknięcie i pojawia się na nim obraz – jak z tabletu lub ekranu komputera. To dlatego, że w szybie zespolonej okna umieszczono czułą na dotyk matrycę LCD.

Do SmartWindow możemy podłączyć dysk przenośny ze zdjęciami lub filmami, klawiaturę oraz myszkę. Okno może też łączyć się z internetem lub urządzeniami typu smartfon przez Bluetooth. To wszystko powoduje, że zamienia się w komputer wyposażony w specyficzny duży ekran dotykowy.

Możemy na nim np. oglądać filmy z YouTube, przeglądać zdjęcia ze smartfonu lub czytać wiadomości ze strony Gazety.pl. I to wszystko podczas codziennych czynności takich jak np. gotowanie, jedzenie czy sprzątanie.
Okno można też zainstalować w biurze lub w sklepie. Wtedy stanie się np. nietypowym elementem pokoju konferencyjnego lub kluczowym elementem efektownej wystawy.

Kluczowy element inteligentnego domu

Za pomocą przycisków wyświetlanych na oknie SmartWindow można też sterować systemem inteligentnego domu. Stojąc przy nim, kilkoma muśnięciami aktywujemy więc np. alarm w garażu, podniesiemy temperaturę w pokoju lub zgasimy światła przed domem.

Nowe okno może też podnieść lub opuścić wirtualną żaluzję lub markizę – ograniczają one liczbę światła wpadającego z zewnątrz.

– SmartWindow by Drutex to, krótko mówiąc, rewolucja na światowym poziomie. Nad inteligentnym systemem pracowaliśmy intensywnie od wielu miesięcy. Nasi inżynierowie, dział B+R i technolodzy opracowali technologię, o której jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć – mówi Leszek Gierszewski, prezes spółki Drutex.

Okno ma wejść wkrótce do oferty polskiej firmy. Będzie je można kupić – tak jak inne okna z pomorskiej firmy – w wersji z PVC, aluminium, drewna oraz w mieszanym systemie drewniano-aluminiowym. Drutex zapowiada również, że cały ten system jest już i dalej będzie intensywnie rozwijany.

Foto: Drutex.

Podziel się artykułem