Ford daje nam pliki i mówi: „Wydrukujcie sobie akcesoria do samochodu”

uchwyt ford explorer druk 3d 1

Do polskich salonów wjechał właśnie nowy elektryczny Ford Explorer. Amerykański koncern w związku z tym proponuje byśmy sobie samodzielnie wydrukowali kilka akcesoriów do niego – na domowej drukarce 3D.

Nowy pomysł wygląda tak. Jeżeli ktoś kupił sobie nowego Explorera, to może wejść na specjalną stronę przygotowaną przez Forda i pobrać stamtąd jeden z kilku plików STL do drukarki 3D. Całkiem za darmo.

Pozwolą wydrukować pięć przydatnych akcesoriów do nowego samochodu. Akcesoria można wydrukować – jak dodaje Ford – korzystając z filamentu w dowolnym kolorze. Doradza nam przy tym, jakie parametry druku są tutaj optymalne. Akcesoria możemy wydrukować samodzielnie, możemy też o to poprosić znajomych, którzy mają drukarkę 3D. To nie jest już bardzo rzadki sprzęt.

Jakie akcesoria możemy wydrukować? Pojemnik wielofunkcyjny, który pozwala wygodnie przechowywać różnego rodzaju przedmioty. Można go zamocować w konsoli centralnej w pozycji pionowej lub poziomej. Następnie pojemnik do przechowywania, który dzieli konsolę środkową MegaConsole na wygodne przedziały (w zestawie znajduje się nawet spinacz na luźne przedmioty). Jest też przegroda przeznaczona do montażu w konsoli, co pozwala przechowywać drobne przedmioty oraz przegroda wielofunkcyjna dzieląca obszerny schowek pomiędzy fotelami na dwa poziomy. Dostęp do dolnego przedziału zapewnia w ty drugim przypadku otwierana od góry klapka.

Na koniec zostaje nam jeszcze wielofunkcyjna wkładka do uchwytu na kubki – pozwala korzystać z wielu różnego rodzaju uchwytów – na telefon, tablet czy lampkę.

Ford tłumaczy oryginalny pomysł, chęcią rozszerzania oferty o nowe, innowacyjne formy dostępności wyposażenia opcjonalnego. I faktycznie coś w tym jest. Innowacyjności w tym pomyśle jest sporo.

Foto: Ford.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *