Humanoidalny robot znalazł robotę w fabryce Nio

robot humanoidalny w fabryce samochodów nio

Walker S, humanoidalny robot firmy UBTech Robotics, pracuje przy taśmie montażowej w fabryce samochodów chińskiej marki Nio. Jest film.

UBTech Robotics to chiński producent robotów z Shenzhen istniejący od 2012 roku, a od grudnia ubiegłego roku notowany na giełdzie w Hongkongu. Firma „coś” tam faktycznie produkuje bowiem jej kapitalizacja rynkowa sięga już niemal 5 mld dol.

UBTech Robotics miał w ofercie do niedawna między innymi trzy roboty humanoidalne –  Walkera, Walkera X i – w końcu to Chiny – Pandę. Teraz okazało się, że istnieje co najmniej jeszcze jeden model – Walker S. 

I właśnie ta maszyna – o wadze niecałych 80 kg i zdolna do działania na jednym naładowaniu przez dwie godziny – pracuje właśnie przy taśmie montażowej w fabryce samochodów Nio, o czym producent robotów pochwalił się właśnie na krótkim filmie wrzuconym do internetu.

Walker S spaceruje więc wzdłuż linii montażowej w zakładzie w Hefei we wschodnich Chinach i sprawdza jakość montażu zamków drzwi, pasów bezpieczeństwa i osłon reflektorów, a także montuje na masce logo producenta samochodów.

Brzmi dobrze, wygląda nieco gorzej. Walker S nie rusza się – delikatnie mówiąc – szybko. Finezją swoich ruchów raczej też nie zachwyca… Popatrzcie.

Ale – nie oszukujmy się – jak na początek, to całkiem nieźle. Kolejny krok w rozwoju humanoidalnych maszyn został z pewnością wykonany.

Foto:  UBTech Robotics/YouTube.

Podziel się artykułem