Xiaomi 14 Ultra – po pierwsze superaparat, po drugie smartfon

xiaomi14 ultra

Na kilka dni przed premierą nowej flagowej komórki Xiaomi pokazano próbki zdjęć wykonane jej aparatem. Robią wrażenie.

Wiemy już, że w nadchodzącym smartfonie, który zaraz zadebiutuje w Chinach, a 25 lutego na targach w Barcelonie, pojawią się cztery obiektywy w głównym aparacie – każdy z matrycą 50 Mpix.

Podstawowym ma być być duży jednocalowy moduł Sony LYT-900 – 50 MPix ze zmienną przesłona f/1.63 – f/4.0. Ze względu na jego rozmiar dociera do niego o 136 proc. więcej światła niż do podstawowej matrycy w Xiaomi 13 Ultra.

Uzupełnia go teleobiektyw Sony IMX858 z matrycą 50 MPix, ogniskową 75 mm oraz stałą przysłoną f/1.8 i 3,2x zoomem optycznym. Na pokładzie jest też teleobiektyw peryskopowy Sony IMX858 z matrycą 50 MPix (125 mm, przysłoną f/2.5 i pięciokrotnym zoomem optycznym). Na koniec obiektyw ultraszerokokątny – oczywiście też z matrycą 50 MPix – z kątem widzenia sięgającym aż 122 stopni. 

Aparaty w Xiaomi 14 Ultra korzystają z nowych wysokiej klasy soczewek Summilux i zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji.

Xiaomi pokazało pierwsze zdjęcia wykonane nowym smarftonem. Naprawdę robią wrażenie – szczególnie te zrobione w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Foto: Xiaomi.

Podziel się artykułem