Za chwilę rusza masowa produkcja Xiaomi SU7. A co z ceną w Polsce?

xiaomi su7

Chińskie media twierdzą, że masowa produkcja elektrycznego sedana Xiaomi SU7 zacznie się w drugiej połowie lutego. Przybywa też spekulacji dotyczących ceny nowego pojazdu.

O własnym samochodzie coraz częściej marzą najwięksi producenci elektroniki – Apple, Sony… Ale najbliżej realizacji tych marzeń jest Xiaomi – chiński koncern kiedyś kojarzony głównie jako producent smartfonów, który teraz produkuje w zasadzie wszystko, co ma w sobie jakikolwiek procesor i co możemy używać w domu i w codziennym życiu. Od robotów kuchennych, przez żarówki, elementy inteligentnego domu aż po elektryczne hulajnogi, rowery i oczywiście tablety z komputerami. Zaraz tę imponującą listę produktów uzupełni elektryczny samochód – Xiaomi SU7. 

Masowa produkcja pierwszego auta z logo Xiaomi ma rozpocząć się w drugiej połowie lutego – zaraz po tym jak Chińczycy przestaną świętować swój Nowy Rok. 

Na początku – w marcu – ma powstać  zaledwie 2 tys. Xiaomi SU7. Moce produkcyjne będą stopniowo powiększane. W lipcu linie montażowe ma opuszczać już 10 tys, samochodów miesięcznie.

Xiaomi SU7 w Polsce

Xiaomi będzie sprzedawał samochód również w Polsce. Wynika to nie tylko z wyraźnie sygnalizowanej zmiany w strategii firmy, w której samochód elektryczny to też ważna rzecz, która ma być oferowana wszędzie tam, gdzie jest Xiaomi, ale również z informacji, które już znajdziemy na polskiej stronie Xiaomi. 

– Ciesz się bezpiecznym i w pełni komfortowym podróżowaniem z futurystycznym sedanem od Xiaomi. Poczuj pełny komfort dzięki inteligentnym funkcjom autonomicznej jazdy i maksymalnemu zasięgowi nawet do 668 km. Już wkrótce więcej informacji oraz wersja SU7 Max! – pisze koncern do nas.

O cenie samochodu, który ma konkurować z Teslą Model 3, a niektórzy mówią, że nawet z Porsche Taycan, nie wiadomo nic pewnego. Spekuluje się, że w wersji podstawowej w Chinach będzie ona startowała od równowartości 140 tys. zł. W Polsce oczywiście to będzie wyraźnie więcej.

Ale zapowiada się i tak co najmniej bardzo dobra propozycja za auto mocno nasycone zaawansowanymi rozwiązaniami i o którym sam producent na wspomnianej już stronie pisze tak:

Z imponującym przyspieszeniem 0-100 w 5,28s i zasięgiem do 668km, pojazd oferuje dynamiczną jazdę i długi zasięg baterii. Silnik o mocy 299 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy 400Nm zapewniają niezapomniane doznania. Prędkość maksymalna to 210km/h, a dystans hamowania przy 100-0 km/h to zaledwie 35 i pół metra, podkreślając bezpieczeństwo i wydajność tego innowacyjnego modelu.

Cóż… Znowu robi się ciekawie.

Foto: Xiaomi.

Podziel się artykułem