Masz iPhone’a? W połowie roku wiele się w nim zmieni

iphone ios

W połowie roku pojawi się nowy system iOS 18 do iPhonów. Ponoć ma to być największa aktualizacja oprogramowania w ich historii.

– Powiedziano mi, że nowy system operacyjny jest postrzegany w Apple jako jedna z największych – jeśli nie największa – aktualizacji iOS w historii firmy – napisał Mark Gurman, dziennikarz technologiczny Bloomberga w swoim najnowszym newsletterze Power On.

Słowa te padły kilka miesięcy po tym, jak napisał, że w Apple mają nadzieję, że iOS 18 będzie najbardziej „ambitną i przekonującą” aktualizacją od lat. Spekulacje, że nowy system operacyjny w iPhonach może wnieść dużo nowości głoszą też w sieci inni wielbiciele i analitycy amerykańskiej marki.

Powszechne jest przy tym przekonanie, że iOS 18 zostanie ogłoszony podczas corocznej konferencji Apple WWDC w czerwcu. Niedługo później zatem pojawi się w naszych komórkach z logo z nadgryzionym jabłkiem.

iOS 18 – lista nowości

Spekuluje się już teraz, że w nowym systemie Siri będzie korzystała z nowego systemu sztucznej inteligencji. To wpłynie między innymi na jakość podpowiedzi tworzonych w takich aplikacjach jak Wiadomości lub Pages – pisanie sms-ów i dłuższych wypowiedzi na komórce będzie szybsze. Nie znamy na razie odpowiedzi na pytanie, czy poprawa tutaj spotka też polskich użytkowników, czy tylko tych posługujących się angielskim, ale w kwestii nowego wsparcia dla naszego językach należy być w wypadku Apple ostrożnym. Amerykanie się tutaj od lat nie spieszą…

Siri ma być też ponoć „mądrzejsza”, kiedy będziemy z nią rozmawiać – np. w samochodzie. Możliwe, że łatwiej jej będzie zrozumieć nasze polecenia. Oczywiście na początku też tylko te wypowiadane po angielsku – Siri, choć „mówi” już w 20 językach to nadal nie zna polskiego.

Algorytmy sztucznej inteligencji mają ponadto pomagać w znalezieniu interesującej nas muzyki w Apple Music. Pojawią się również w aplikacjach do pracy – takich jak Numbers lub Keynotes.

Mówi się ponadto, że Apple rozważa integrację generatywnej sztucznej inteligencji z narzędziami programistycznymi, takimi jak Xcode, aby umożliwić programistom szybsze pisanie nowych aplikacji.

No i nowe iPhony mają wspierać standard RCS – to rozwinięcie technologii zwykłych sms-ów. 

Foto: Anna from Pixabay.

Podziel się artykułem