Znajdź dobrego informatyka do pracy. Zapłacą Ci za to nawet 15 tys. zł

Nasilający się brak rąk do pracy w Polsce widać już w wielu branżach. Prawdziwy bój o specjalistów toczą między innymi spółki IT. Najlepszym tego przekładem jest najnowszy pomysł spółki Luxoft, producenta oprogramowania wywodzącego się ze Szwajcarii.

Luxoft zatrudnia nad Wisłą ponad 2 tys. specjalistów – pracują w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. Realizują projekty informatyczne związane z bankowością inwestycyjną, komunikacją, rozrywką, biotechnologią oraz motoryzacją. I mają coraz więcej zleceń. Wszystkie polskie cztery centra negocjują obecnie umowy z nowymi klientami. Stąd muszą zatrudnić jeszcze więcej wykwalifikowanych i doświadczonych programistów. A o tych w Polsce coraz trudniej.

Spółka stworzyła więc bardzo oryginalny system poleceń pracowniczych w branży IT. Luxoft płaci nawet 15 tysięcy zł za polecenie do pracy. I zgłosić kandydata może każdy – nie tylko pracownicy koncernu.

– Poszukujemy przede wszystkim specjalistów z kilkuletnim stażem. Osoby z takim doświadczeniem są bardzo cenne na rynku – tłumaczy Katarzyna Roj, szefowa działu rekrutacji w firmie Luxoft. – Dziś, aby przyciągnąć do pracy najlepszych w IT, nie wystarczy znana marka. Ważne są możliwości, jakie daje firma, dodatkowe benefity, ale przede wszystkim przebicie w dotarciu do specjalistów. Nie ma lepszej metody na to ostatnie niż polecenie od znajomego. To tak, jakbyśmy mieli tysiące rekruterów w całej Polsce – podkreśla.

Wynagrodzenie za informatyka otrzymamy, jak się sprawdzi

Projekt zakłada, że za skuteczne polecenie specjalisty osoba zgłaszająca otrzyma wynagrodzenie po zakończeniu jego okresu próbnego w firmie. Za polecenie na stanowisko senior java developera można dostać 8 tys. zł brutto, a managera, do 10 tys. zł brutto.

Firma przewidziała także dodatkowe bonusy związane z rekomendacją na tzw. „gorące” stanowiska. – Bywa, że nowa rola otwiera się z dnia na dzień. Potrzebujemy wtedy szybko znaleźć odpowiednią osobę – tłumaczy Katarzyna Roj. W takim przypadku, wysokość premii dla polecającego może przekroczyć wspomnianą kwotę 10 tys. I tak, za udaną rekomendację na „gorące” stanowisko seniorskie można obecnie otrzymać 12 tys. zł brutto, a za potrzebnego „na już” team leadera, nawet do 15 tys. zł brutto.

Czytaj więcej: Kim ma nowe łącze internetowe. Od Rosjan. I bardzo intensywnie już z niego korzysta.

Podziel się artykułem