Barbie Flip Phone czyli różowa „Nokia” z klapką

telefon barbie z klapką

Latem tego roku w sklepach ma pojawić się telefon stworzony wspólnie przez firmę HMD i Mattel, producenta lalek Barbie.

HMD, fińska spółka, do której należy między innymi marka Nokia, zaprosiła ostatnio do Barcelony na wspólną konferencję prasową ważną szefową od marketingu spółki Mattel, producenta lalek Barbie. Wspólnie zapowiedzieli, że latem zadebiutuje nowy – wspólnie stworzony przez nich – smarfton Barbie Flip Phone.

– Obiecujący styl, nostalgia i bardzo potrzebny cyfrowy detoks, ten telefon w stylu retro odmieni świat smartfonów i będzie najgorętszym dodatkiem tego lata – podało HMD w komunikacie do mediów.

I w zasadzie to wszystko, co powiedziano o nowym telefonie. Ale dorzucono do opisu jeszcze zdjęcie pokazujące najbliższe debiuty komórkowe HMD. Wygląda tak:

Barbie Flip Phone – jaki będzie?

Wiele na nim nie widać… Ale na pewno nowy telefon z logo Barbie będzie różowy. Będzie też z pewnością z klapką – po pierwsze dlatego, że to sugeruje sama nazwa. A po drugie firma zapowiedź nowości ilustrowała też zdjęciem odpoczywającej na pikniku Barbie z telefonem z klapką na kocyku. To na pewno – jak wywnioskowałby nie tylko Sherlock Holmes – nie jest przypadek.

Ta klapka niekoniecznie oznacza, że Barbie Flip Phone będzie drogim smarftonem z zaginanym ekranem, jak np. Samsung Galaxy Z Flip. Firma mówi, że to będzie rozwiązanie w „stylu retro”, a więc bardziej u góry – po rozłożeniu – nieduży płaski ekran a na dole typowa klawiatura. Jak dawniej to bywało.

Sprzęt nie powinien też być bardzo drogi. Zarówno dlatego, że HMD unika takich smartfonów, jak i tworzy w końcu telefon, które odbiorcami będą również dzieci i młodzież.

Czy to wypali? Trudno powiedzieć, ale potencjał rynkowy z pewnością jest. Barbie ma dziesiątki milionów fanek i fanów na świecie. Może więc warto w kolejnym kroku stworzyć również telefon dla Kena?

Foto: HMD/Mattel.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *