ATAL_Olimpijska_Taras

W Katowicach powstanie wyjątkowy taras na szczycie wysokościowca

W stolicy Górnego Śląska deweloper Atal buduje największy w regionie wysokościowiec. Na jego szczycie powstanie unikatowy taras dla mieszkańców i ich gości.

W ścisłym centrum Katowic przy ulicy Olimpijskiej Atal buduje efektowny kompleks składający się z trzech wieżowców. Najwyższy będzie miał 128-metrów – 35 pięter. Obok niego staną dwa mniejsze liczącej po 60 metrów – 17 pięter. W całym kompleksie nazwanym Atal Olimpijska znajdzie się 710 mieszkań i 17 lokali użytkowych.

Budynki powstają na wzniesieniu. Po ukończeniu budowy najwyższy z nich osiągnie rzędną 411,16 m n.p.m., co daje mu pod tym względem pierwsze miejsce w regionie. Widok z jego ostatniego piętra może więc być spektakularny i Atal postanowił to dodatkowo wykorzystać. Na szczycie najwyższego wysokościowca ma powstać taras dla jego wszystkich mieszkańców i gości. Firma przedstawiła właśnie jego koncepcję.

Zgodnie z zamysłem projektantek z własnej pracowni ATAL, taras będzie podzielony na trzy strefy: pracy i spotkań, odpoczynku i relaksu oraz punktu obserwacyjno-widokowego. 

– Celowo wprowadzone do projektu przeszklenia pozwolą na odpowiednie kadrowanie widoków, wyeksponowanie otwartej przestrzeni nieba oraz podkreślenie jej we wnętrzu lustrzanym sufitem, symbolizującym głębię, wysokość i dal – czytamy w informacji firmy.

Na tarasie będą więc panować idealne warunki do odpoczynku. Również dlatego, że na wysokości, na której się znajduje nieodczuwalny będzie hałas centrum miasta.

– Wnętrze tarasu zostało zaprojektowane z taką samą dbałością, jak luksusowy apartament. Zastosowano naturalne materiały, które harmonijnie łączą się z otoczeniem i nie konkurują z widokiem, lecz współgrają z niebem i panoramą miasta. Drewno, kamień, szkło i naturalne tkaniny tworzą spójną, stonowaną paletę – tłumaczą Magdalena Kornaga i Weronika Smaga, projektantki ATAL. 

Efektowny taras nie jest jedynym nowoczesnym rozwiązaniem zastosowanym w budowie kompleksu Atal Olimpijska. Budynki mają m.in. fasadę aluminiową z dużymi przeszkleniami oraz elewację wentylowaną. Do budowy użyto zaawansowanych materiałów, w tym elewacyjne płyty kompozytowe oraz dekoracyjny tynk odporny na proces starzenia. Wykończenie posadzek loggi zaprojektowano w postaci płyt ceramicznych bez użycia kleju.

Foto: Atal.

Podziel się artykułem

Portal Technologiczny

Wykorzystujemy ciasteczka do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie.

Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

Informacja o tym, w jaki sposób Google przetwarza dane, znajdują się tutaj.