Razer PC Remote Play

Od dzisiaj zagrasz na komórce w każdą grę, którą masz już na pececie

Razer PC Remote Play – tak nazywa się rozwiązanie, które pozwoli „przesłać” na komórkę lub tablet każdą z gier zainstalowanych wcześniej na naszym pececie.

Wyobraź sobie taką sytuację. Grasz od kilku godzin w Wiedźmina, siedząc na krześle przed komputerem. W sumie byś jeszcze chwilę pograł, ale już dłużej – mówiąc krótko – nie możesz usiedzieć. W tej niewątpliwie trudnej sytuacji może Ci teraz pomóc Razer PC Remote Play.

To platforma do streamowania gier z PC. W naszym powyższym przykładzie pozwoli więc kontynuować grę na komórce, po tym, jak zejdziemy z krzesła i położymy się wygodnie na kanapie.

Razer przedstawił Razer PC Remote Play po raz pierwszy podczas targów CES 2025. Od tego czasu testował i szlifował platfomę do streamowania. Aż do dzisiaj, kiedy ogłosił jej oficjalną premierę.

Razer PC Remote Play wraz z towarzyszącym oprogramowaniem – w tym aplikacją Razer Nexus – pozwala zagrać na telefonie z Androidem lub iPhonie, tablecie lub urządzeniu przenośnym z systemem Windows w każdy grę zainstalowaną wcześniej na naszym pececie. Zrobić to możemy, jak twierdzi Razer, z „niezrównaną wyrazistością obrazu i szybkością reakcji”.

Co ważne, Razer PC Remote Play obsługuje wiele kontrolerów. W tym pomysłowe kontrolery do komórek i tabletów Razer Kishi oraz inne zgodne z systemami iOS i Android. Ciekawostką jest również możliwość zagrania na iPadzie z wykorzystaniem klawiatury, myszy lub gładzika.

Wspomniana już aplikacja Razer Nexus pozwala przeglądać, konfigurować i uruchamiać gry PC bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego. Aplikacja pozwala także na dostosowywanie sterowania, nagrywanie i udostępnianie rozgrywki oraz aktualizację kontrolera.

Razer PC Remote Play cały czas przy tym dba o odpowiednią prezentację gry na urządzeniu przenośnym, dostosowując maksymalną rozdzielczość i częstotliwość odświeżania do możliwości jego ekranu.

I jeszcze jedno – bardzo ważne. Przy pierwszej konfiguracji Razer PC Remote Play nasz pecet i smartfon lub inne urządzenie przenośne muszą być w tej samej domowej sieci. Ale potem już nie.

W teorii więc możemy zagrać w nasze ulubione gry z peceta na komórce również poza domem. Poprzez połączenia WiFi lub komórkowe. Ważne tylko, by połączenie z netem było odpowiednio szybkie. Co najmniej 15 Mbps a optymalnie 30 Mbps. Dzisiaj to już nie jest problem.

Foto: Razer.

Podziel się artykułem

Portal Technologiczny

Wykorzystujemy ciasteczka do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie.

Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

Informacja o tym, w jaki sposób Google przetwarza dane, znajdują się tutaj.