Huawei udostępnił tablety MatePad Pro 12.2 z rysikiem i programem „malarskim” studentom ASP. Efekty są spektakularne.
„Szkice na kolanie” – tak nazwano wspólny projekt Huawei CBG Polska oraz Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. W jego ramach studenci kierunków otrzymali do testów tablety HUAWEI MatePad Pro 12.2 – z matowymi ekranami i rysikiem.

Na tabletach była zainstalowana autorska aplikacja Huawei – GoPaint. To zaawansowane narzędzie do szkicowania, malowania i rysowania. Symuluje pracę ponad 100 pędzli, różnych styli oraz wielu rodzajów farb i płócien.

– Głównym celem naszego projektu „Szkice na kolanie” było sprawdzenie czy tablet nie ogranicza kreatywności twórców i może im zastąpić tradycyjny, papierowy szkicownik. Dlatego studenci używali go głównie w momentach przypływu inspiracji – starali się ją uchwycić i przelać na cyfrowe płótno. I to niezależnie od tego, gdzie akurat byli – w domu, parku czy kawiarni – mówi Dorota Rakowska, Marketing Director, Huawei CBG Polska.
Jej zdaniem powstałe prace były więc formą artystycznej notatki – błyskawicznego zwizualizowania ulotnych odczuć. – Podczas testów okazało się, że tablet nie tylko świetnie sprawdził się jako szkicownik, ale wręcz poszerzył jego możliwości o całą gamę realistycznie odwzorowanych narzędzi i technik malarskich – dodaje Rakowska.

Studentom sprzęt Huawei się podobał. – Rysik działa płynnie, bez żadnych zastrzeżeń. Aplikacja GoPaint jest intuicyjna i łatwa w obsłudze. Jej głównym atutem jest możliwość uzyskania naturalnych efektów tradycyjnych narzędzi, takich jak akwarela, tusz, czy ołówki – mówi Katarzyna Kułaga, uczestniczka projektu.
– Interfejs aplikacji jak i jej funkcje w połączeniu z matowym wykończeniem ekranu dawały wrażenie rysowania analogowego wraz ze wszystkimi udogodnieniami tabletu graficznego. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona – dodaje Weronika Kopczewska, studentka ASP.

Tablet i aplikację wysoko ocenił też prof. dr hab. Piotr Welk, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Grafiki, prowadzący Pracownię Multimedialnej Kreacji Artystycznej. – Jesteśmy pod wrażeniem efektów, jakie osiągnęli studenci – mówi.
I trudno się z nim nie zgodzić. Powyższe prace naprawdę robią wrażenie.
Foto: Huawei/ASP/Autorzy prac.