W iPhonach tapety będą jak w MacBookach. Inne rano i wieczorem

dynamic tapeta ios18

W nadchodzącym nowym systemie iOS 18 przeznaczonym do iPhonów pojawią się między innymi dynamiczne tapety. Ich wygląd będzie się zmieniał wraz z upływem dnia.

Tapety, które same zmieniają swój wygląd w zależności od pory dnia funkcjonują już w MacBookach i to co najmniej od kilku lat. Teraz ta opcja pojawi się również w iPhonach – dokładnie w nowym systemie iOS 18.

Na razie istnieje on tylko w wersji beta – kto chce, może go przetestować. Oficjalna wersja nowego systemu do iPhonów pojawi się najpóźniej za kilka miesięcy.

No i właśnie w najnowszej wersji beta iOS 18 pojawiła się tapeta o nazwie Dynamic. Dołącza do kilku innych, ale wyróżnia się tym, że się zmienia w ciągu dnia. W największym skrócie w ciągu dnia jest jasna, nocą ciemna. Kiedy dzień się zaczyna lub kończy subtelnie zmienia się jej jasność i kolory. Zmienia się przy tym też wygląd ikon aplikacji.

To nie pierwsza duża zmiana wyglądu, jaka pojawi się w iOS 18. Pisaliśmy już wcześniej między innymi o tym, że w nowym systemiem dla iPhonów będzie też m.in. możliwość ustawiania ikon w dowolnym miejscu pulpitu – rozwiązanie obecne w systemie Android od kilkunastu lat.

Foto: Apple.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *