Już za chwilę pogadasz ze swoim Audi prawie jak z człowiekiem

audi z chatgpt

Audi integruje właśnie najbardziej znaną na świecie sztuczną inteligencję ChatGPT z systemami informacyjno-rozrywkowymi swoich samochodów – nie tylko najnowszych.

Od lipca tego roku właściciele około dwóch milionów modeli Audi wyprodukowanych od 2021 roku i wyposażonych w modułowy system informacyjno-rozrywkowy trzeciej generacji (MIB 3) będą mogli porozmawiać ze sztuczną inteligencją ChatGPT w swoich samochodach. Nowe rozwiązanie trafi więc np. do A3, jak i nowego Q6 e-tron.

Po integracji istniejącego w samochodach systemu sterowania głosowym z ChatGPT będzie można – tak ja do tej pory – wydać polecenie np. zmiany ustawiań klimatyzacji lub nawigacji oraz porozmawiać ze sztuczną inteligencją na tematy ogólne – np.pytając, co jest do zobaczenia ciekawego w mieście, do którego właśnie jedziemy.

– Dzięki płynnej integracji ChatGPT z naszym sterowaniem głosowym łączymy mocne strony obu aplikacji – twierdzi Marcus Keith, wiceprezes ds. wnętrz, rozwiązań informacyjno-rozrywkowych i rozwoju łączności w Audi. – Oprócz szeregu funkcji sterowanych głosem nasi klienci będą teraz korzystać z prostego i bezpiecznego dostępu do wiedzy opartej na sztucznej inteligencji – tłumaczy.

Asystenta głosowego w Audi rozbudowanego o CHTGPT aktywuje się tak samo jak do tej pory – mówimy „Hej Audi” lub korzystamy z dodatkowego przycisku na kierownicy. System Audi przekazuje zapytania do ChatGPT tylko wtedy, gdy nie jest w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące wiedzy ogólnej. 

Audi twierdzi, że bezpieczeństwo danych a więc i ochrona prywatności w nowych rozwiązaniu „ma najwyższy priorytet”. Wszystkie pytania i odpowiedzi przesłane i wygenerowane przez ChatGPT są usuwane po przetworzeniu. ChatGPT nie ma też nigdy nie ma dostępu do danych pojazdu.

Audi zapowiada, że będzie dalej rozwijał funkcjonalności modeli sztucznej inteligencji w jego samochodach. W przyszłości będzie jej można zadać pytania dotyczące pojazdu, np. jakie jest prawidłowe ciśnienie w oponach w moim samochodzie.

Foto: Audi.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *