Jak chronić domek letniskowy? Kamera z modemem 4G

kamera 4g tp-link

TP-Link wprowadza na rynek kamerę z modemem 4G i dodatkowo małe panele słoneczne, które mogą ją zasilać. W sumie idealne rozwiązanie do monitoringu budynków lub terenów znajdujących się z dala od cywilizacji.

VIGI C540-4G to zewnętrzna kamera obrotowa wyposażona w slot na kartę microSD, na którym może być zapisywany rejestrowany obraz  i modem 4G. Idealnie więc nadaje się do monitoringu miejsc, gdzie nie ma dostępu do klasycznej infrastruktury sieciowej LAN lub WiFi.

Nowa kamera korzysta z matrycy o rodzielczości 4Mpix, ma też białe doświetlające diody, dzięki którym rejestruje kolorowy i szczegółowy obraz również w nocy.

VIGI C540-4G to kamera obrotowa. Umożliwia monitoring 360° z dużą prędkością obrotu 44°/s. Funkcja tworzenia tzw. tras patrolu pozwala na dynamiczne monitorowanie obszaru, gdy kamera nieustannie obraca się między wcześniej wyznaczonymi punktami.

Kamera korzysta z zaawansowanych algorytmów detekcji pozwalających śledzić wtargnięcie na obszar, przekroczenie linii, wejście i wyjście z wyznaczonej strefy a nawet pozostawienie lub zabranie obiektów. Urządzenie rozpoznaje ludzi i samochody, ignoruje małe zwięrzęta – np. ptaki, ograniczając tym samym liczbę fałszywych monitów o aktywności oraz nieistotnych nagrań.

Kamera VIGI VIGI C540-4G ma poza tym wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiające dwukierunkową transmisję audio oraz wbudowany alarm dźwiękowy i świetlny. Możemy więc porozmawiać przez nią z kurierem lub dodatkowo wystraszyć złodzieja.

Doskonałym uzupełnieniem monitoringu opartego o kamerę z wbudowanym modemem 4G są panele solarne VIGI z wbudowaną baterią – twierdzi TP-Link i proponuje nam dwa modele. Model SP9030 to panel fotowoltaiczny o mocy 90W z baterią litową 31,2Ah / 10,8V. Z kolei VIGI SP6020 wyposażono w panel o mocy 60W i baterię litową 20,8Ah / 10,8V. Obydwa urządzenia charakteryzują się modularną, przeznaczoną do pracy na zewnątrz (klasa szczelności IP66) konstrukcją z możliwością regulacji kąta nachylenia panelu. Wyposażono je w wydajne panele słoneczne klasy A o sprawności konwersji 21,6 proc. i żywotności wynoszącej ponad 25 lat. Panele mogą oczywiście zasilać nie tylko pojedynczą kamerę ale np. ich zestaw.

Kamera nie jest bardzo droga – kosztuje około 680 zł. Gorzej z panelami. Za model VIGI SP9030 musimy zapłacić około 4200 zł, a za VIGI SP6020 ok. 3400 zł.

Foto: TP-Link.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *