Jak się czuje dziecko na treningu. Nowa funkcja w smartwatchach Samsunga

ekg samsung

Wyciekły fragmenty kodu nowej wersji aplikacji Health firmy Samsung. Wynika z nich, że będzie można na własnym smartwatchu sprawdzić, jaki jest aktualny stan zdrowia członków naszej rodziny.

10 lipca Samsung pokaże światu nowe smartwatche – Galaxy Watch7 i Galaxy Watch Ultra. Pojawi się w nich nowa wersja aplikacji Health (Zdrowie). I właśnie wyciekła informacja o nowej funkcji, którą będą miały.

Będzie to możliwość podglądania na swoim zegarku informacji o stanie zdrowia członka naszej rodziny – np. babci, dziadka lub naszego dziecka.

Dane między innymi o ich pulsie, EKG lub saturacji krwi będą pobierane z ich aplikacji Health na smartwatchu. Oczywistym jest, że by korzystać z nowej funkcji muszą one też nosić zegarek Samsunga.

Aktywowanie nowej funkcji będzie możliwe, wyłącznie jeżeli monitorowany członek rodziny wyrazi na to zgodę. Jeżeli przy tym pojawi się dłuższa przerwa w procesie monitorowania ta zgoda będzie musiała być wydana ponownie.

W sumie nowe rozwiązanie, to doskonały pomysł np. na szybkie sprawdzenie, jak się czuje starszy członek naszej rodziny na etapie wychodzenia z przeziębienia lub jak bardzo forsowne są treningi rowerowe naszej pociechy.

Co istotne, nowa funkcja monitorowania stanu zdrowia członka naszej rodziny może pojawić się nie tylko na nadchodzących nowych smartzegarkach Samsunga. Aktualizacja aplikacji zdrowie na aktualnych modelach również może ją uaktywnić. Czy Samsung tak zrobi, przekonamy się już wkrótce.

Foto: Samsung.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *