Grill za tysiąc dolarów z WiFi i sztuczną inteligencją

grill z AI i WiFi

Grill opalany drewnem sterowany z aplikacji w komórce współpracującej z generatywną sztuczną inteligencją – taki jest Brisk It.

Pomysł, by spytać się ChatGPT lub inną sztuczną inteligencję o przepis na ulubioną potrawę nie jest nowy – do tego AI spokojnie się nadaje. Ale najnowszy wynalazek amerykańskiej spółki Brisk idzie krok dalej.

Stworzyła ona generatywną sztuczną inteligencje – zapewne na bazie ChatGPT – o nazwie Vera, która jest ekspertem w grillowaniu. Odpowie nam kompetentnie na pytania w w rodzaju „Jak zrobić średnio wysmażony stek z żeberka na grillu”, albo „Chcę przepis na ostro-słodkie skrzydełka z grilla”. Ale to nie wszystko.

Vera współpracuje za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony z jednym z dwóch grillów, a w zasadzie grillo-wędzarnii Brisk-It. Różnią się one głównie rozmiarem.

Grille Brisk-It są opalane drewnem – dokładnie specjalnym drewnianym rozdrobnionym pelletem sprzedawanym – a jakże – również przez spółkę Brisk. Mają WiFi, efektowny kolorowy wyświetlacz, kilka guzików i pokrętło. 

Całość działa tak, że najpierw pytamy Verę o przepis, potem – w zależności od upodobań – wsadzamy mięsiwo, ryby lub warzywa do grila. Klikamy w aplikacji, wydając polecenie „Grilluj” i idziemy pić piwo ze szwagrem. Aplikacja z AI pilnuje optymalnej temperatury, odlicza czas do końca grillowania, przypomni nam, że coś dodatkowo trzeba zrobić – np. obrócić karkówkę lub podlać ją sosikiem. 

Brisk się chwali też tym, że kiedy o czymś zapomnimy, to Vera nam powie, jak mamy naprawić swój błąd. 

Mniejszy z grilli Brisk IT kosztuje 850 dol., większy 1100 dol. Aplikację z AI dostaniemy już w cenie.

Foto: Brisk It.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *