150 tys. kosiarek Husqvarna może… zatańczyć po golu w Niemczech 

kosiarka świętuje gola

To nie żart. Husqvarna zaktualizowała oprogramowanie w swoich robotach koszących Automower. W efekcie nawet 150 tys. kosiarek może świętować zdobycie gola przez naszą ulubioną drużynę piłkarską

Europejskie święto futbolu można celebrować w różny sposób. W różny też sposób można się cieszyć ze zdobycia gola przez Polaków – najlepiej oczywiście razem z przyjaciółmi. Ale Husqvarna stworzyła jeszcze jedną możliwość – radość ze zdobycia gola na Mistrzostwach Europy będzie też mogła dzielić z nami nasza kosiarka…

Roboty koszące Automower mogą bowiem – po najnowszej aktualizacji oprogramowania – naśladować wybrane, najbardziej kultowe cieszynki w historii piłki nożnej i świętować tym samym gole w czasie rzeczywistym.

Jak to działa w praktyce? Najpierw wybieramy swoją ulubioną drużynę w aplikacji Husqvarna Automower Connect. Gdy zdobędzie bramkę, kosiarka automatycznie zacznie wykonywać jeden z trzech tańców, mrugając światłami i grając fanfary. Popatrzcie…

Zaczyna przy tym świętować niemal natychmiast po tym, jak gol padnie. To dzięki interfejsowi API, który przekazuje kosiarce wszystkie wyniki meczów w czasie rzeczywistym.

Roboty koszące naśladują trzy klasyczne celebracje goli piłkarskich – Robot, Tornado i 180. – Byliśmy w kontakcie z wiodącym na świecie ekspertem w dziedzinie robotycznej ekspresji emocjonalnej, aby odtworzyć te kultowe cieszynki. Krótko mówiąc, koreluje to z tym, jak postrzegamy fizyczność w minimalistycznych ruchach. Pewne ruchy muszą być wykonywane szybciej, a inne wolniej, aby były zrozumiałe i przypominały te ludzkie. To było wyzwanie, ale uwielbiamy wyzwania tak samo jak roboty i piłkę nożną, więc praca nad tym projektem była dla naszych inżynierów świetną zabawą – twierdzi Björn Mannefred, inżynier oprogramowania robotów koszących w firmie Husqvarna.

Aktualizacja oprogramowania do kosiarek z funkcją okazywania radości po bramkach na Mistrzostwach Europy została wydana 14 czerwca i jest dostępna dla modeli Husqvarna Automower 405X, Automower 415X, Automower 320 NERA, Automower 430X NERA, Automower 450X NERA, Automower 310E NERA i Automower 410XE NERA. Oznacza to, że ponad 150 tys. robotów koszących Husqvarna na całym świecie obsługuje tę nową funkcję.

Ich użytkownicy zostali już powiadomieni o nowej aktualizacji za pośrednictwem aplikacji Husqvarna Automower Connect. Będzie ona dostępna od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku.

Foto: Husqvarna.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *