Pięć iPhonów i pięć Samsungów. Co teraz się najlepiej sprzedaje?

iPhone 15 pro

iPhone 15 Pro Max to najlepiej sprzedający się w pierwszym kwartale smartfon na świecie. Kolejne trzy miejsca też należą się firmie Apple.

Z szybkiej lektury zestawienia 10 najchętniej kupowanych na świecie smartfonów w pierwszym kwartale tego roku przygotowanego przez firmę badawczą Counterpoint Research można wysnuć wniosek, że wszyscy kochają przede wszystkim najdroższe flagowe modele smartfonów dwóch czołowych ich producentów – Apple’a i Samsunga. To jednak nie do końca prawda, ale zacznijmy od najważniejszych liczb. 

Tak wygląda lista z 10 najlepiej sprzedającymi się na świecie komórkami z początkiem tego roku:

Z pewnością rzuca się w oczy to, że pierwsze cztery miejsca – w tym trzy na podium – należą do iPhonów. Dla kogoś, kto słabo śledzi rynek smartfonów zaskoczeniem może być też fakt, w zestawieniu bestsellerowych komórek wszystkie zostały wyprodukowane przez Apple lub Samsunga. Innych firm tu nie ma.

Warto tez zwrócić uwagę, na to, że w zestawieniu dominują bardzo drogie komórki, łącznie z Samsungiem Galaxy S24, który jest najlepiej sprzedającym się smartfonem z Androidem. Wszystkie te telefony obsługują sieci 5G.

Jednak to nie jest tak, że ludzie na świecie kupują teraz wyłącznie drogie lub bardzo drogie komórki. Tańszych sprzedaje się dużo więcej, jednak wśród nich nie ma wyjątkowo popularnych modeli. 

Ponadto pierwsze miejsce na liście Counterpoint Research nie oznacza, że iPhone’a 15 Pro Max ma prawie każdy, wśród tych, co ostatnio kupili nowy telefon. Należy do niego 4,4 proc. globalnego rynku. Imponujące, ale jednak jest to mniej niż co 20 nowa komórka, a nie np. co dziesiąta.

Foto: Apple.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *