Samsung Bot Fit – ubierasz egzoszkielet i chodzisz szybciej

bot fit

Jeszce w tym roku Samsung ma rozpocząć masową produkcję i sprzedaż egzoszkieletu Bot Fit. Ułatwi chodzenie, bieganie i ćwiczenia – wszystkim, w tym niepełnosprawnym.

Prototyp nowego urządzenia – jeszcze wtedy pod nazwą GEMS Hip, Samsung pokazał światu po raz pierwszy pięć lat temu. Teraz – po intensywnych pracach badawczo-rozwojowych i zmianie nazwy projektu na Bot Fit – zbliża się szybko czas jego rynkowego debiutu. Koreański dziennik The Chosun Daily twierdzi, że produkcja seryjna egzoszkieletu ma się rozpocząć w tym roku i w trzecim kwartale trafi on do sklepów.

Bot Fit mają pomóc wszystkim – najbardziej osobom z problemami motorycznymi, wspomagając ruch mięśni nóg. Jednak egzoszkielet pomoże też wszystkim innym. 

Według Samsunga urządzenie zmniejszy koszty metaboliczne chodzenia o 24 proc. i przyspieszy  jego prędkość o 14 proc. 

Samsung Bot Fit może też śledzić nasz ruch w trakcie chodzenia i podpowiadać co zrobić, byśmy ruszali się lepiej. Będzie też pomagał w wykonywaniu odpowiedniej dla nas serii ćwiczeń.

Wszystko brzmi pięknie, ale niestety egzoszkielet z pewnością nie będzie tani. Urządzenie jest innowacyjne i pionierskie – konkurencji w zasadzie nie ma. Jego produkcja ma być sukcesywnie zwiększana, co również w praktyce podnosi cenę pierwszych egzemplarzy.

Foto: Samsung.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *