Jeden kolor i styl – smartfon z plecakiem, paskiem i okularami

Phonecore Collection

Human Mobile Devices (HMD) i Sinead Gorey, londyńska projektantka, stworzyli kolekcję modową składającą się ze smarftonu HMD Pulse Pro i pasującego do niego mikroplecaczka, paska i okularów.

HMD to firma, która… szuka. Najpierw ten – jak sam o sobie mówi – największy producent smartfonów w Unii Europejskiej – chciał zrobić duży biznes na odświeżeniu marki Nokia. To nadal w ofercie, ale wielkiego sukcesu rynkowego nie przyniosło. Firma zaczęła więc sprzedawać smartfony pod własną marką i teraz do najbardziej zaawansowanego swojego modelu HMD Pulse Pro dorzuciła zestaw modowych gadżetów stworzony we współpracy z Sinead Gorey, projektantką znaną z London Fashion Week.

Kolekcja Phonecore składa się z trzech dodatków: okularów w kształcie smartfona oraz stylowego paska i mini plecaka. Wszystko utrzymane w jednym z trzech dostępnych kolorów smartfonu HMD Pulse Pro – Glacier Green.

„Screen shades” to zatem para oversizowych okularów przeciwsłonecznych z czarnymi soczewkami naśladującymi ekran telefonu z pionowymi ramkami dopasowanymi dokładnie do kształtu smartfona. Odważny projekt…

Phonecore „Mini Mobile-pack” to z kolei wydrukowany w 3D mini plecak przeznaczony wyłącznie do przechowywania smartfona. – Półprzezroczysty plecak na smartfona, jak tłumaczy HMD, „opiera się na trendzie mini torby, ale umieszcza smartfon z przodu”. Torba została również zaprojektowana tak, aby HMD Pulse Pro znajdował się w niej pionowo, umożliwiając właścicielom robienie szybkich selfie bez użycia rąk podczas podróży.

Pas Phonecore natomiast poza oryginalnyn wyglądem ma etui na telefon, „dzięki czemu jest doskonałym dodatkiem do twojego outfitu.”

– Kolekcja Phonecore, zaprojektowana przez Sinead Gorey, to idealne odzwierciedlenie tego, co reprezentuje HMD Pulse Pro i HMD. Ludzie nie chcą już, aby ich smartfony były tylko nowoczesnymi urządzeniami. To też element mody. HMD Pulse Pro spełnia ten warunek, będąc i jednym, i drugim – twierdzi Lars Silberbauer, dyrektor ds. marketingu HMD.

Jego zdaniem, telefon, oprócz aparatu 50 MP, funkcji selfie aktywowanej gestami i „najnowocześniejszej technologii”, urządzenie ma charakterystyczną estetykę, która czyni go doskonałym dodatkiem do każdej garderoby. – Nasz najnowszy smartfon reprezentuje również luksus i to w przystępnej cenie, ponieważ wierzymy, że jakość powinna być w zasięgu wszystkich – dodaje Silberbauer i tu chyba ma rację.

HMD Pulse Pro kosztuje niecałe 900 zł. Ceny kolekcji  Phonecore jeszcze nie znamy, ale nie ma być dużo. Jednak by ją kupić, będziemy musieli być czujni – ma być dostępna przez pewien czas wyłącznie na stronie HMD.

Foto: HMD.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *