Samsung rozwija składane telefony i ma tutaj nowy pomysł

samsung galaxy z flip 5

Wkrótce zadebiutuje kolejny składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip 6. Będzie miał grubszą specjalną powłokę na ekranie. 

Samsung na rynku telefonów ze składanymi ekranami jest nieustająco graczem numer 1. Tak naprawdę ich komercyjna historia na poważnie zaczęła się właśnie od koreańskiej firmy i w zasadzie to nadal inżynierowie z Seulu wyznaczają tutaj kierunek rozwoju.

Cały czas prace nad rozwojem smartfonów z zaginanymi ekranami koncentrują się nad poprawą jakości i trwałości ich ekranów. Chodzi zarówno to o, by składany ekran mógł znieść bez uszczerbku tysiące złożeń, jak i o to, by miejsce zginania było jak najmniej widoczne.

I właśnie koreański serwis The Elec twierdzi, że w nadchodzącym modelu Samsung Galaxy Z Flip 6 znacząco wzrośnie grubość warstwy UTG pokrywającej składany ekran – z 30 mikrometrów do 50 mikrometrów. To spowoduje, że nowe telefony będą bardziej trwałe, a zagniecenie w miejscu składania mniej widoczne.

Samsung nie zdecydował się w tym roku na wymianę bardzo skomplikowanych zawiasów w składanych komórkach. Te poprawiono już w zeszłorocznych modelach Galaxy Z Flip 5 i Galaxy Z Fold 5 – mają teraz kształt kropli wody i wysoką wytrzymałość.  Mają ponoć być jednak wymienione na jeszcze lepsze w kolejnym Galaxy Z Flip 7. Ta zmiana ma głównie na celu zmniejszenie widoczności miejsca składania ekranu.

Samsung rozwija swoje zaginane ekrany nie tylko do własnych komórek. Rozwija je też dla Apple’a. Zdaniem serwisu The Elac Amerykanie sygnalizują zarówno chęć jak i gotowość do wprowadzenia składanych iPhonów na rynek, ale ich zdaniem trzeba jeszcze poprawić wspomnianą już powyżej trwałość ekranu i widoczność miejsca zagięcia.

Foto: Samsung.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *