GPT-4o – nowa AI dla każdego. Czyta emocje, tłumaczy na żywo

gpt-4o

W poniedziałek Open AI pokazało światu nowy model swojej sztucznej inteligencji. Będzie za darmo dla każdego i pogadamy z nią jak z człowiekiem.

GPT-4o to nie jest już inteligentny czat działający w modelu „najpierw ja napiszę pytanie, a potem Ty na nie odpowiesz”. To AI, z którą możesz porozmawiać prawie jak z człowiekiem – a nie prymitywnym w porównaniu do jej możliwości asystentem głosowym w rodzaju Google lub Alexa.

DO GPT-4o możesz zatem mówić, korzystając z odpowiedniej aplikacji na swojej komórce lub komputerze. Sztuczna inteligencja będzie prowadziła z Tobą żywy dialog, reagując nie tylko na to co mówisz, ale również… jakie są Twoje emocji. Rozpoznaje je, korzystając z kamery smartfonu lub wbudowanej do monitora naszego komputera. 

To stało się możliwe, dzięki wprowadzeniu fundamentalnej zmiany do całego rozwiązania polegającej na tym, że kilka sieci neuronowych odpowiadających za tłumaczenie naszych wypowiedzi na tekst i potem generowanie słownych odpowiedzi na bazie testu stworzonego przez „rdzeń” systemu, zostało teraz zastąpione pojedynczą siecią.

Do tego pojedyncza sieć działa szybciej niż ich zbiór, w efekcie czego rozmowy z nową AI są dynamiczne, nie ma opóźnień, sieć reaguje szybko na to co mówimy, możemy jej przerwać, ona przestanie wtedy mówić – wszystko to przypomina naprawdę coraz bardziej rozmowę z człowiekiem. Zresztą zobaczcie sami, jak to działa.

GPT-4o pokaże drogę i przetłumaczy z włoskiego

Możliwość analizowania obrazu na żywo przez AI będzie można z pewnością wykorzystać w wielu sytuacjach – coś będziemy mogli jej pokazać, ona to przeanalizuje, coś „doradzi”. Będzie to można wykorzystać np. w nawigacji – pozwolimy AI się „rozejrzeć” a ta wyprowadzi nas z labiryntu ulic miasta, w którym zabłądziliśmy.

W trakcie poniedziałkowego pokazu prezenterzy Open AI nie tylko rozmawiali na żywo z GPT-4o, ale również poprosili ją, by ta działała jak tłumacz z włoskiego na angielski i odwrotnie. To była magia – AI tłumaczyła każdą wypowiedź słowną od razu w jedną lub drugą stronę w zależności od tego, w jakim języku była wypowiedziana. Magia…

Nowe narzędzie będzie uruchamiane stopniowo. Co ważne, ma być bezpłatne – każdy będzie mógł korzystać z GPT-4o.

Foto: Open AI.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *