Samsung i nowe ekrany. Jeden jak rolka, drugi zmieni smartfony

samsung rozwijany ekran

Samsung Display pochwalił się dwoma oryginalnymi wyświetlaczami. Pierwszy z nich rozwija się z „rolki” i to jeszcze w górę. Drugi rozpozna nasz odcisk palca bez względu na to, gdzie go dotkniemy.

Rollable Flex – tak nazywa się nowy elastyczny wyświetlacz Samsunga. Kiedy jest złożony, wyświetla obraz wysokości 49 mm i to wystarcza, by pracował np. w tablecie lub laptopie. Kiedy go rozwiniemy, wtedy jego wysokość wzrasta pięciokrotnie aż do 254,4 mm. To czyni z niego np. idealne narzędzie do firmowych prezentacji.

Rollable Flex jest jednym z wielu ekranów, które Samsung zamierza przedstawić na nadchodzących branżowych targach SID Display Week 2023 w Los Angeles. Innowacyjnych pomysłów będzie tam można zobaczyć więcej.

Koreańską marka pokaże również ekran Sensor OLED. To z kolei wyświetlacz przeznaczony do pracy przede wszystkim w smartfonach, który rozpoznaje odciski palców nie tylko – jak jest teraz normą – we wskazanym miejscu, ale na całej swojej powierzchnii. Dzięki temu obsługa smartfonów będzie bardziej komfortowa. Ten wynalazek z pewnością też przyda się przy projektowaniu urządzeń dla osób niepełnosprawnych.

Samsung Display w Los Angeles pokaże poza tym między innymi ekran Flex In & Out, który można złożyć zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz pod kątem 360 stopni oraz nowy duży 77-calowy moduł QD-OLED o jasności aż 2000 nitów przeznaczony do telewizorów z najwyższej półki.

Foto: Samsung Display.

Podziel się artykułem