Robot-dostawca jeździ po warszawskim Śródmieściu. Pracuje dla Pyszne.pl

robot pyszne.pl

Półautonomiczny robot dostawczy zbudowany przez lubelską firmę Delivery Couple dostarcza w Warszawie posiłki z restauracji indyjskiej Mandala Express zamawiane przez Pyszne.pl.

Polacy nie gęsi i swojego robota rozwożącego posiłki z restauracji też już mają. Serwis Pyszne.pl rozpoczął właśnie mające potrwać miesiąc testy tego rozwiązania w Warszawie.

W jego ramach maszyna zbudowana przez firmę Delivery Couple z Lublina rozwozi jedzenie z restauracji indyjskiej Mandala Express położonej na warszawskim Śródmieściu do klientów oddalonych nie więcej niż trzy kilometry od lokalu.

Po odebraniu zamówienia z restauracji, robot wysyła klientowi wiadomość SMS z informacją, że wyruszył w drogę. W większości pokonuje ją autonomicznie – sam podejmuje decyzję w jaki sposób pokonać trasę. Jest przystosowany do radzenia sobie z różnego rodzaju infrastrukturą miejską. Krawężniki czy nierówne chodniki nie są dla niego przeszkodą – twierdzi producent robota. W wybranych momentach wspiera go jednak zdalny operator – na przykład podczas przejeżdżania przez przejścia dla pieszych.

Gdy robot dotrze na miejsce odbioru zamówienia – dzwoni do klienta, aby poinformować, że czeka przed budynkiem. Ponadto wysyła klientowi SMS-em link potrzebny do otworzenia pojemnika na jedzenie. Po zakończeniu dostawy, maszyna wraca do restauracji po kolejne zamówienie.

– Rolą robota jest wsparcie procesu dostaw na krótkich dystansach w godzinach szczytu. Wierzymy, że to rozwiązanie może usprawnić operacyjność dostaw naszych Partnerów – twierdzi Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl.

Maszyna podoba się też w restauracji Mandala Express.

– Droid, bo tak lubię nazywać naszego nowego kompana, stanowi nie lada ciekawostkę dla naszych klientów. Jego praca jest wsparciem dla dostaw realizowanych w niedalekim sąsiedztwie restauracji. To interesujące rozwiązanie, które będzie zyskiwać na popularności. Cieszymy się, że możemy wziąć udział w jego testach – mówi Jarosław Śliwa z restauracji Mandala Express.

Robot Delivery Couple – idealny do posiłków

Testowany przez Pyszne.pl robot Delivery Couple posiada wbudowany system ogrzewania i czujniki temperatury, dzięki którym dostarczone jedzenie będzie ciepłe, a także konstrukcję chroniącą zamówienie przed przewróceniem się czy rozlaniem. 

Jeździ po chodnikach i ścieżkach rowerowych, a na jednym ładowaniu potrafi pracować przez cały dzień.

Jest też przygotowany na „stresujące” sytuacje. Jeśli nie jest pewny, jak pokonać przeszkodę, szuka alternatywnej trasy, a jeżeli nie może jej znaleźć – prosi o pomoc zdalnego operatora.

Foto: Pyszne.pl

Podziel się artykułem

One thought on “Robot-dostawca jeździ po warszawskim Śródmieściu. Pracuje dla Pyszne.pl

Comments are closed.