ADATA HC300 ECO, czyli mały, zewnętrzny i ekologiczny dysk

ADATA HC300 ECO zewnętrzny ekologiczny dysk

Ekologiczne podejście staje się normą wśród producentów i dotyka kolejnych branż. Tym śladem chce iść też ADATA i wprowadza na rynek nowy bardziej ekologiczny dysk zewnętrzny oraz pendrive’a.

Nowe produkty tajwańskiego producenta, będącego jednym z największych na świecie dostawców pamięci i dysków, to zewnętrzny dysk twardy HC300 ECO (w technologii HDD) i pendrive USB UC310 ECO (UFD). Łączy je między innymi materiał, z których wyprodukowano ich obudowy. To PCR (Post-Consumer Recycled), a więc tworzywa z recyklingowanych odpadów pokonsumenckich.

–  Zastosowanie plastiku PCR w urządzeniach jest wyborem ekologicznym, ponieważ niweluje emisję dwutlenku węgla o 48 proc., a także przyczynia się do redukcji odpadów. Fakt, że materiał do ich produkcji pozyskiwany jest z jednego źródła, dodatkowo przyczynia się do redukcji śladu węglowego – tłumaczy ADATA w rozesłanym materiale prasowym.

Dysk ADATA HC300 ECO jest nie tylko bardziej eko, ale również nieźle wygląda. Inżynierowie z PCR zaprojektowali efektowną, zieloną obudowę o grubości zaledwie 10,3 mm. Pojemność dysku może sięgnąć 2 TB. Nad danymi czuwa specjalny system ochrony przed wstrząsami, redukujący możliwość uszkodzenia dysku w wyniku nieostrożnego użytkowania lub przypadkowego wstrząsu.

Pendrive USB UC310 ECO wyposażono z kolei w bardzo szybki interfejs USB 3.2. Jego pojemność sięgnąć może 256 GB. W przypadku modelu dysku UFD producent postawił na konstrukcję obrotową, która chroni złącze USB.

Zarówno HC300 ECO, jak i UC310 ECO – jak podokreśla ADATA – są fabrycznie wyposażone w inteligentne oprogramowanie Backup ToGo, zapewniające planowe tworzenie kopii zapasowych i synchronizację z chmurą w czasie rzeczywistym.

Firma zabrała również o ich ekologiczne opakowania. Wykonano je z ekologicznych materiałów z certyfikatem FSC™, będącym gwarancją ograniczenia w ich produkcji emisji CO2, ścieków i energii.

Foto: ADATA.

Podziel się artykułem