Find N2 Flip – pierwszy składany telefon Oppo w Polsce

Oppo Find N2 Flip

27 lutego rozpocznie się w Polsce sprzedaż Oppo Find N2 Flip – pierwszego składanego smartfonu chińskiej marki, który wyszedł poza granice Państwa Środka.

Na globalnym rynku składanych smartfonów król jest jeden – to Samsung, którego Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip z powodzeniem podbijają bardziej zamożne rynki od polskiego. Konkurencyjnych modeli nie ma wiele – to m.in. Huawei P 50 Pocket i Motorola RAZR. 

Zaraz do tego grona dołączy Oppo Find N2 Flip i jeżeli zostanie rozsądnie wyceniony, to kto wie, może będzie pierwszym składanym telefonem nad Wisłą, który jeżeli nie trafi masowo pod strzechy, to przynajmniej wyjdzie z niszy dla najbogatszych technomaniaków.

Oppo Find N2 Flip – dwa ważne ekrany

Zacznijmy od tego co najważniejsze. Nowy Oppo Find N2 Flip składa się na pół w układzie pionowym, przypomina więc Galaxy Z Flip lub Motorolę RAZR. Główny ekran AMOLED ma 6,8 cala i kinowe proporcje 21:9 oraz odświeżanie 120 Hz. Dobrą widoczność na dworze zapewnia – jak twierdzi producent – powłoka antyrefleksyjna oraz jasność do 1600 nitów.

Z zewnątrz mamy drugi ekran – bardzo ważny – o przekątnej 3,26-calowy. Jest największym w tego typu składanych smartfonach obecnie dostępnych na rynku – podkreślają inżynierowie z Oppo. Większy rozmiar ułatwia korzystanie z telefonu na co dzień. Pionowa orientacja ekranu zewnętrznego umożliwia wyświetlanie aż sześciu powiadomień w jednym widoku, co jest przełomem w branży. Użytkownik może m.in. szybko odpowiadać na wiadomości w popularnych aplikacjach typu Messenger, przełączać ustawienia, nagrywać notatki głosowe czy odbierać połączenia – wszystko to bez konieczności otwierania telefonu. 

Oprogramowanie w Find N2 Flip umożliwia dostosowanie ekranu zewnętrznego na wiele interaktywnych sposobów, dzięki czemu użytkownicy mogą personalizować jego wygląd. Na przykład, miłośnicy zwierząt mogą wybrać ptaka, kota, psa, chomika lub królika, który będzie się pojawiał za każdym razem, gdy ekran zostanie wybudzony. Jako tapetę można ustawić również GIF czy zapętlić ulubione memy. Dodatkową opcją są również Bitmoji, które można ustawić jako AOD (Always On Display). Oprócz Bitmoji, AOD wyświetla również najważniejsze informacje takie jak: godzina, data, poziom baterii i powiadomienia.

Oppo Find N2 Flip – super zawias i wydaje podzespoły

Waga smartfona to zaledwie 191 g, a grubość to 7,45 mm. Jest więc cienki i lekki. Zawdzięcza to głównie zaawansowanej konstrukcji specjalnego zawiasu pozwalającego składać smartfon na pół. Po złożeniu smartfonu nie znajdziemy szczeliny w zawiasie, dzięki czemu wewnętrzny wyświetlacz jest dobrze chroniony przed kurzem i zanieczyszczeniami.

Smartfon otrzymał certyfikat TÜV Rhineland, który potwierdza, że urządzenie wytrzymuje ponad 400 000 złożeń i rozłożeń w standardowej temperaturze pokojowej. Odpowiada to otwieraniu i zamykaniu telefonu około 100 razy dziennie przez ponad dziesięć lat.

Oppo nie zaoszczędziło też na podzespołach. Oppo Find N2 Flip napędza wydajny procesor MediaTek Dimensity 9000+, który współpracuje z co najmniej 8 GB RAM i 256 GB pamięci na dane i aplikacje. Jest tutaj też modem 5G i funkcja szybkiego ładowania 44W SUPERVOOC​, zapewniającą ładowanie baterii od 0 do 50 proc. w zaledwie 23 minuty, natomiast od 0 do 100 proc. w 59 minut.

Oppo Find N2 Flip – aparat i wsparcie na lata

Dobrze na papierze prezentują się możliwości fotograficzne nowej komórki. Główny obiektyw o jasności f/1.8 współpracuje z matrycą Sony IMX890 o rozdzielczości 50 Mpix. Find N2 Flip powstał we współpracy z legendarnym producentem aparatów fotograficznych – marką Hasselblad – dzięki czemu smartfon – jak uważa producent – oddaje kolory wyjątkowo wiernie, posiada także wysokiej jakości tryb profesjonalny, a unikalna opcja XPAN pozwala na robienie zdjęć w formacie kinowych panoram.

Warto też dodać, że Find N2 Flip jest pierwszym smartfonem OPPO z czteroletnim wsparciem dla ColorOS oraz pięcioletnim wsparciem dla aktualizacji bezpieczeństwa. Dzięki temu należy do grona telefonów z najdłuższym wsparciem dla systemu Android.

Polską cenę Oppo Find N2 Flip poznamy wkrótce. Na razie wiadomo, że w Wielkiej Brytanii wyceniono smartfon na 849 funtów – około 4,5 tys. zł.

Foto: Oppo.

Czytaj więcej:

Czytaj więcej:

Podziel się artykułem