Czujnik i listwa zasilająca, z którą można pogadać od TP-Link

inteligentna listwa zasilająca TP-Link

TP-Link konsekwentnie poszerza liczbę produktów smart home. Do jego systemu Tapo dołączają czujnik temperatury i wilgoci Tapo T310 oraz listwa zasilająca Tapo P300. 

Po inteligentych żarówkach, pojedynczych gniazdkach, wyłącznikach światła, taśmach LED i kamerach do monitoringu przyszła kolej na dwa nowe pomysłowe urządzania TP-Link do budowy inteligentnego domu.

Pierwszym z nich jest czujnik temperatury i wilgoci Tapo T310. Można zainstalować go niemal wszędzie za pomocą dołączonej do zestawu taśmy samoprzylepnej lub magnesu. Nie jest też duży – więc spokojnie zmieści się np. w terrarium, szafce z winami lub nawet w pudełku, gdzie przechowujemy cygara lub suszone przyprawy. 

Czujnik jest bardzo czuły. Temperatury odczytuje np. z dokładnością do 0,3 stopnia Celsjusza. Odczytów dokonuje przy tym co 2 sekundy i zasilany jest z baterii, która starczy na dwa lata pracy.

Tapo T310 może współpracować z inteligentnymi gniazdkami TP-Link – gdy temperatura czy wilgotność przekroczy daną wartość, lub gdy spadnie poniżej niej, zostanie włączone lub wyłączone dowolne urządzenie. W najprostszym rozwiązaniu może to być grzejnik.

Czujnik temperatury i wilgoci Tato 310

Odczyty z czujnika mogą być przesyłane do specjalnej aplikacji, gdzie można je przeglądać również w postaci czytelnych wykresów.

Drugim nowym produktem smart home w ofercie TP-Link jest listwa zasilająca Tapo P300. Ma 3 standardowe gniazda zasilające 220V, 2 porty USB-A 18W oraz port USB-C 18W (porty USB wspierają standard QuickCharge 3.0). 

Gniazda zasilające mogą być kontrolowane indywidualnie z poziomu aplikacji bądź komendami głosowymi – przez Asystenta Google, Siri lub Amazon Aleksę. Opcja harmonogramu i minutnika pozwala automatyzować włączanie i wyłączanie podłączonych urządzeń.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców podczas ich nieobecności w domu listwa może też w losowych momentach włączać i wyłączać urządzenia tak, by symulować obecność domowników. 

Cieszą przyzwoite ceny nowych produktów TP-Link. Czujnik Tapo T310 wyceniono na 85 zł. Za listwę Tapo P300 musimy zapłacić 185 zł.

Foto: TP-Link.

Czytaj więcej: Nowa lampa IKEA Symfonisk z głośnikiem ma długie nóżki.
Czytaj więcej: Nowy Walkman Sony NW-A306. Wygląda jak model sprzed lat.

Podziel się artykułem