Lancia powróci z trzema modelami. Najpierw nowy maluch Ypsilon

maltese design lancia ypsilon

Lancia Design Day – tak nazywa się wydarzenie, które odbędzie się 28 listopada, na którym poznamy szczegóły powrotu znanej włoskiej marki do świata żywych. Niektóre rzeczy wiemy już teraz.

Luca Napolitano, szef marki Lancia w Stellantis, napisał w poście w serwisie LinkedIn, że 28 listopada odbędzie się pierwszy „event” w ramach „Lancia Renaissance” – odnowienia znanej włoskiej marki. Czas najwyższy, biorąc pod uwag fakt, że Lancia sprzedaje już tylko jeden samochód – model Ypsilon i to w zasadzie bez większych zmian od 2011 roku.

Pod koniec listopada możliwe, że zobaczymy, jak będzie wyglądał jego następca, bo właśnie od Lancii Ypsilon ma zacząć się odbudowa marki. Wiadomo też, że maluch powstanie na nowej platformie i będzie sprzedawana zarówno jego wersja hybrydowa, jak i elektryczna.

Ta pierwsza krótko – będzie produkowana wyłącznie od debiutu w 2024 roku do 2028 roku, kiedy włoska marka w ogóle odejdzie od napędów spalinowych.

W 2026 roku ma pojawić się Lancia Aurelia – 4,7-metrowy elektryczny SUV, a w 2028 roku zobaczymy spadkobiercę Delty. Obydwa samochody będę już wyłącznie z silnikami elektrycznymi.

Teraz, przed wspomnianym wydarzeniem Lancia Design Day, studio Maltese Design pokazało kilka renderów pokazujących, jak może wyglądać nowa Dania Ypsilon – patrz zdjęcie powyżej. Co najmniej interesująco, ale to tylko zabawa – w trakcie zapowiadanego wydarzenia Lancii możemy zobaczyć coś zupełnie innego.

Foto: Maltese Design.

Czytaj więcej: 20 tys. zamówień na ID. Buzz. A nie ma go jeszcze w salonach.
Czytaj więcej: Już co 10 nowy samochód na świecie jest elektrykiem.

Podziel się artykułem