Asus ma dziwny składany monitor dla twórców. Przypomina jamnika

ProArt Display PA147CDV

ProArt Display PA147CDV to przenośny składany i dotykowy monitor adresowany głównie do twórców – grafików i muzyków. W sklepach powinien się pojawić w ciagu kilku tygodni.

Przekątna nowego ekranu to bardzo standardowe 14 cali. Ale jego proporcje to, mówiąc krótko, odlot – 32:9. Przy tym nie dziwi już jego rozdzielczość – 1920 x 550 pikseli.

Pomysł, by stworzyć monitor przypominający bardziej jamnika niż kartkę A4 w układzie poziomym, zdaniem Asusa, jest całkiem racjonalny. Taki monitor świetnie sprawdzi się w roli dodatkowego wyświetlacza, na którym – w trakcie pracy w zaawansowanych programach dla grafików, projektantów lub muzyków – mogą pojawić się dodatkowe narzędzia – ikony, przyciski, suwaki itd.

ProArt Display PA147CDV nie jest rozwiązaniem całkowicie nowym. Podobne wyświetlacze były zainstalowane w laptopach Asus Duo. Tak więc teraz przetestowany tam pomysł, doczekał się wersji w samodzielnej obudowie.

Monitor łączymy z komputerem za pomocą kabla USB-C lub HDMI. Nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Może poza tym być ustawiony do pracy w pozycji poziomowej lub pionowej.

W sumie taki wynalazek może się sprawdzić – ale pod jednym warunkiem. Cena ProArt Display PA147CDV nie może być wysoka, inaczej twórca kupi sobie do domu lub biura zamiast monitora-jamnika normalny dodatkowy wyświetlacz, a w pracy w terenie będzie się męczył dalej na tym, co oferuje jego typowy laptop.

Foto: Asus.

Czytaj więcej: Tajemnicze drony Phoenix Ghost lecą na Ukrainę. Mogą wiele namieszać…
Czytaj więcej: Dyson Zone, czyli doskonały dźwięk i czyste powietrze w centrum miasta.

Podziel się artykułem