Nowy składany Samsung Galaxy Z Fold bardziej dla biznesu z „obowiązkowym” rysikiem

galaxy z fold 3

Duży smartfon to urządzenie, które bardzo dobrze współpracuje z cyfrowym rysikiem. Ten będzie więc oferowany domyślnie razem z kolejnym modelem smartfonu Samsung Galaxy Z Fold.

W tym roku zobaczymy kolejne wcielenie dużego składanego smartfonu Samsunga. Galaxy Z Fold 4 ma pojawić się ponoć z nieco większym ekranem niż „trójka” – o przekątnej 7,56 cala, zamiast 7,55 cala. Będzie też miał podobnej wielkości dodatkowy ekran zewnętrzny – 6,19 cala. W sumie więc z wyglądu Galaxy Z Fold 4 nie będzie znacząco się różnił od sprzedawanego teraz Z Fold 3.

Nowy smartfon ma też podobnie jak jego poprzednik obsługiwać elektroniczny rysik S Pen. Ale – inaczej niż w Galaxy Z Fold 3 – telefon będzie miał fabryczny uchwyt na niego. Obsługa więc Galaxy Z Fold 4 za pomocą S-Pen stanie się czymś oczywistym, a nie tylko opcją dla najbardziej zainteresowanych tym rozwiązaniem.

Samsung łączy ponoć z tym „obowiązkowym” S Penem duże nadzieje. Urządzenie z nim ma mocno zastępować wygaszoną już rodzinę telefonów Galaxy Note, a więc bardziej trafiać w oczekiwania przedstawicieli biznesu. Zaginane telefony zaczynają więc być pozycjonowane bardziej jako przydatne narzędzie do pracy, a nie technologiczny super gadżet dla technomaniaków.

To może się przełożyć na sprzedaż składanych smartfonów. W tym roku koreański koncert chce ich sprzedać około 13 milionów.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Samsung opracował dysk SSD prawie dwa razy szybszy od tych co na rynku.
Czytaj więcej: Boże, jak te smartfony się zmieniły, czyli nowy Samsung Galaxy A03 za kilkaset złotych.

Podziel się artykułem