Niecałe 10 minut ładowania do pełna. Realme pokaże nową technologię

realme szybkie ladowanie

Pod koniec lutego na targach telekomunikacyjnych w Barcelonie Realme ma pokazać „najszybszą na świecie technologię ładowania smartfonu”.

Realme od dawna pracuje nad przyspieszeniem ładowania smartfonów. Dotąd najszybszym jej rozwiązaniem było 125W UltraDart zaprezentowane w ubiegłym roku. Teraz ma być szybciej, choć nie wiemy dokładnie jak – Realme nie podaje jeszcze szczegółów.

Spodziewać się można jednak rozwiązania, które będzie ładowało z mocą powyżej 165 W. To bowiem poziom, który testuje właśnie konkurencja. Z taką mocą ma ponoć być ładowany nadchodzący smartfon nubia Red Magic 7 Pro. Stosowną certyfikację na ten system nubia zdobyła już w grudniu.

Jeżeli faktycznie Realme pokaże nam 28 lutego ładowarkę pracującą efektywnie z mocą powyżej 165 W, to będzie oznaczało, że sporą baterię w całości uda nam się naładować w czasie około 10 minut lub nawet mniej.

Jednak na to by tego typu rozwiązanie stało się rynkową normą, będziemy musieli jeszcze poczekać. Wspomniany system 125W UltraDart nie doczekał się jeszcze rynkowego wdrożenia. Ale – z drugiej strony – Red Magic 7 Pro będzie już za chwilę w sklepach.

Foto: Realme.

Czytaj więcej: W Realme 9 Pro+ pojawi się pulsometr. Jest wbudowany w ekran.
Czytaj więcej: Pixel Notepad – nadciąga składany smartfon od Google.

Podziel się artykułem