Pixel Notepad – nadciąga składany smartfon od Google

google tensor

Pojawiają się kolejne spekulacje dotyczące pierwszego składanego smartfonu Google. Tym razem dotyczą one jego ceny.

Zacznijmy więc od niej. Portal 9to5Google twierdzi, powołując się na dwa niezależne źródła, że Pixel Notepad, a więc pierwszy w historii marki Google smartfon ze składanym ekranem, będzie kosztował około 1400 dolarów. 

Będzie to więc najdroższy telefon spod marki Pixel, ale zarazem wyraźnie tańszy od głównego konkurenta, jakim jest Samsung Galaxy Z Fold 3. Przypomnijmy, że teraz najdroższy Pixel 6 Pro jest w Stanach o 500 dolarów tańszy, a za Galaxy Z Fold 3 trzeba tam zapłacić 1800 dolarów bez jednego centa.

Portal 9to5Google uważa, że Pixel Notepad pojawi się w sklepach jeszcze w tym roku – najpierw w USA, potem na innych rynkach. Innych, dodajmy, wcale nie musi oznaczać Polski – Google nie sprzedaje bowiem oficjalnie swoich Pixeli teraz nad Wisłą.

Nowy smartfon ma być po rozłożeniu bardziej kwadratowy niż podłużny, napędzać go ma procesor Google Tensor, a aparat ma być zbudowany na bazie rozwiązań z Pixeli 3-5a, a więc główny obiektyw będzie korzystał raczej z modułu Sony z matrycą 12,2 Mpix, a nie układu Samsung GN1 50 Mpix znanego z Pixela 6.

Foto: Alphabet.

Czytaj więcej: Przełom. Google Meet zaczyna tłumaczyć na żywo z angielskiego.
Czytaj więcej: Google nie chce niezaszczepionych pracowników. Po pół roku zwolnienie.

Podziel się artykułem