Look at me! ID. Buzz, czyli elektryczny ogórek, wyjeżdża z fabryki

id. buzz hanover

Volkswagen pochwalił się filmem, na którym dwa ID. Buzz, w maskującym jeszcze kształty kamuflażu, wyjeżdżają z fabryki w Hanowerze.

Volkswagen wrzuca coraz więcej materiałów o ID. Buzz. Tym razem pokazał efektowny filmik, na którym dwa elektryczne ogórki w wersjach przedprodukcyjnych opuszczają halę fabryczną i kierują się do Barcelony, gdzie mają być prawdopodobnie zaprezentowane dziennikarzom na zamkniętym pokazie.

Wideo pokazano nam niedługo przed światową premierą ID. Buzz – ta, jak zapowiedział wcześniej Herbert Deiss, szef Volkswagena, odbędzie się już 9 marca.

Na nowym filmie oczywiście nie widzimy wszystkiego. Ale nawet w kamuflażu auto wygląda co najmniej intrygująco. Jest bardzo nowocześnie, ale jednocześnie ID. Buzz ma sporo z legendarnego ogórka.

Jaki będzie ID. Buzz w środku? Zapewne obszerny, komfortowy, nieco futurystyczny. Osiągi? Spore moce, opcjonalny napęd na dwie osie i dość duża bateria. Do tego wersja „cywilna” i dostawcza. To wszystko – na razie i bez szczegółów – brzmi nieźle. Kluczem do sukcesu będzie jednak cena.

Teraz spekuluje się, że będzie startować gdzieś od 40 do 60 tys. euro. Dużo. Jeżeli to faktycznie będzie bliżej 60 tys.  euro to ID. Buzz raczej nie stanie się ulubionym samochodem spragnionych przygody młodych ludzi ani wołem roboczym w niemal każdej europejskiej firmie.

Foto: VW.

Czytaj więcej: Jest pewna (nieduża) szansa, że stać Cię będzie na nowe Bugatti.
Czytaj więcej: Hyundai zamyka dział projektowania spalinowych silników.

Podziel się artykułem