Przełom. Google Meet zaczyna tłumaczyć na żywo z angielskiego

google meet tlumaczenie

Google wprowadza funkcję automatycznego tłumaczenia do swojego programu do wideokonferencji. Nowe narzędzie w Google Meet na razie tłumaczy z angielskiego na cztery języki, ale to oczywiste, że to dopiero początek nowego rozdziału w międzynarodowej komunikacji.

Technologia rozpoznawania mowy jest intensywnie rozwijana już od dłuższego czasu. Widać to choćby na YouTube, na którym możemy włączyć funkcję wyświetlania tekstu właśnie wypowiadanego przez anglojęzyczne postaci z materiału wideo. Teraz nadszedł czas na przeniesienie podobnych rozwiązań do popularnych narzędzi komunikacyjnych.

W droższych wersjach Google Workspace, którego częścią jest właśnie Google Meet (od planu Business Plus wzwyż), można włączyć automatyczną translację dla osoby mówiącej na wideospotkaniu po angielsku. Wtedy – gdy mówi – na ekranie pojawiają się napisy – tekst automatycznego przekładu.

Angielski może być tutaj tłumaczony na jeden z czterech języków: francuski, niemiecki, portugalski i hiszpański. Przy czym to zapewne początek działania nowego narzędzia w Google Meet. Za jakiś czas pojawią się kolejne języki, a w dalszej kolejności możliwe, że automatyczne przekłady w Google Meet będą możliwe nie tylko z języka angielskiego.

Foto: Alphabet.

Czytaj więcej: Google nie chce niezaszczepionych pracowników. Po pół roku zwolnienie.
Czytaj więcej: Nowa funkcja w Mapach Google. Znak czasów.

Podziel się artykułem