Freestyle – projektor z głośnikiem, który zawsze możesz mieć przy sobie

przenośny projektor freestyle

Samsung na tragach CES 2022 pokazał poręczny projektor Freestyle. Wyświetli obraz na każdej ścianie, suficie lub nawet podłodze.

Film z Netfliksa wyświetlany na ścianie namiotu na wakacjach lub pokaz slajdów w piwnicy pubu w trakcie hucznej okazjonalnej imprezy? Żaden problem. Freestyle – przenośny projektor, nowość Samsunga – waży niecały kilogram, jest wielkości nieco większego przenośnego głośnika i wnieść go oraz uruchomić można niemal wszędzie.

Tam gdzie zacznie działać, wyświetli na niemal każdej powierzchnii obraz o przekątnej od 30 do 100 cali w rozdzielczości 1080p.

Co ważne nie będziemy mieli przy tym problemu z ustawieniem kątów wyświetlanego obrazu oraz jego ostrości. Freestyle zrobi to automatycznie za nas.

Pomysłowa jest podstawka regulowana w zakresie 180 stopni, na której ustawiony jest Freestyle – dzięki niej z łatwością można wyświetlić obraz w niemal dowolnym miejscu pomieszczenia lub skierować go na prawie każdy obiekt na wolnej przestrzeni.

Przenośny projektor może współpracować z naszymi smartfonami, wyświetlając obraz z ich ekranu lub też możemy korzystać z jego oprogramowania do obsługi popularnych serwisów streamingowych. 

Freestyle ma port USB-PD i można go zasilać z dowolnej baterii lub zasilacza o minimalnych parametrach 50W/20V. Ma też wbudowany głośnik przyzwoitej jakości, co przydać się może nie tylko przy oglądaniu filmów.

Urządzanie może bowiem funkcjonować w trybie inteligentnego głośnika z dodatkową funkcją lampy dyskotekowej – w trakcie muzyki może wyświetlać dodatkowe efekty wizualne zgodne z przesyłaną do niego muzyką.

W sumie pomysłowy i dla wielu przydatny gadżet. Samsung nie podał jeszcze ceny nowego urządzenia, ani kiedy trafi ono do sklepów.

Foto: Samsung.

Czytaj więcej: Samsung opracował dysk SSD prawie dwa razy szybszy od tych co na rynku.
Czytaj więcej: Huawei zrobił przenośny głośnik. Razem z audiofilską firmą Devialet.

Podziel się artykułem